Голямата битка за оцеляването във Висшата английска лига продължи с пълна сила днес. Уулвърхямптън спечели изключително ценна победа с 3:1 като гост на Съндърланд. “Вълците” поведоха чрез Джоди Крадък в 23-тата минута, но 11 по-късно Стефан Сесеньон изравни. През второто полувреме гостите бяха по-добрият отбор и логично вкараха още два гола – чрез Саймън Флетчър (54) и Елокиби (78). По този начин Уулвърхямптън събра 40 точки преди последния кръг.

Блекпул, който също прави опит да се хване за спасителната, победи у дома Болтън с 4:3. Мартин Петров не игра за гостите, бившият нападател на ЦСКА Гранден също не се появи в състава на “мандарините”. Кевин Дейвис откри за гостите в 6-ата минута, но 180 секунди по-късно Ди Джей Кембъл изравни. В средата на първата част двата отбора отново си размениха по едно попадение – Джейсън Пънчиън беше точен за домакините, а Матю Тейлър за Болтън. В края на полувремето Кембъл вкара второто си попадение, но след почивката гостите направиха 3:3 чрез Стъридж. В 64-ата минута обаче капитанът на Блекпул Чарли Адам заби така ценния гол. С тази си победа "мандарините" събраха 39 точки кръг преди финала на сезона.

В борбата на дъното Уигън посреща утре Уест Хям, който вече е изпаднал и само някакво нечувано чудо може да го спаси. Бирмингам пък приема Фулъм.

Мачовете до края на борещите се за оцеляване:
Утре: Уигън – Уест Хям, Бирмингам – Фулъм. На 22 май: Манчестър Юнайтед – Блекпул, Сток Сити – Уигън, Уест Хям – Съндърланд, Тотнъм – Бирмингам, Уулвърхямптън – Блекбърн.

Класиране в дъното:
15. Блекбърн            40 т., 43:57 (-14)
16.Уулвърхямптън  40 т., 44:63 (-19)
17.Бирмингам           39 т., 36:54 (-18)
18.Блекпул              39 т., 53:74 (-21)
19. Уигън                36 т., 36:59 (-23)
20. Уест Хям            33 т.,  41:64 (-23)
АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ

Oт 14 май (събота)

Блекбърн – Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Брет Емертън (20), 1:1 Уейн Рууни (73-дузпа)

Блекпул – Болтън 4:3
0:1 Кевин Дейвис (6), 1:1 Ди Джей Кембъл (9), 2:1 Джейсън Пънчън (19), 2:2 Матю Тейлър (24), 3:2 Ди Джей Кембъл (45), 3:3 Даниел Стъридж (53), 4:3 Чарли Адам (64)

Съндърланд – Уулвърхемптън 1:3
0:1 Джоди Крадък (23), 1:1 Стефан Сесеньон (34), 1:2 Стивън Флетчър (54), 1:3 Джордж Елокоби (78)

Уест Бромич – Евертън 1:0
1:0 Юсуф Мулумбу (10)

На 15 май (неделя)
15:30 часа Челси – Нюкасъл (Диема)
Баланс: 131 мача, 52 победи за Челси, 35 равенства, 44 победи за Нюкасъл

18:00 часа Арсенал – Астън Вила (Нова Спорт)

21:45 часа Манчестър Сити – Сток Сити
Баланс: 83 мача, 34 победи за Манчестър Сити, 19 равенства, 30 победи за Сток Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.