Манчестър Юнайтед завърши 1:1 при гостуването си на Блекбърн и подпечата рекордната си 19-а титла кръг преди края на Висшата лига. "Червените дяволи" се нуждаеха само от точка при визитата си на "Иууд Парк", за да си гарантират трофея, и я постигнаха.

Голмайсторът на Висшата лига Димитър Бербатов и в този мач остана на резервната скамейка. Както е известно, Митко вкара 5 гола на този съперник през есента при убедителната победа тогава със 7:1. Днес българският нападател се появи на терена в 80-ата минута, заменяйки Нани. Пред Бербо обаче не се откриха шансове за гол, тъй като в заключителната част на двубоя той се доиграваше. Дори защитниците на Юнайтед си размениха множество пасове и не желаеха да минават центъра, изчаквайки последния съдийски сигнал.

Двайсетина минути преди края на двубоя домакините водеха в резултата и изглеждаше, че избраниците на Сър Алекс Фъргюсън ще трябва да си довършват работата в последния си мач срещу Блекпул. В 20-ата минута Брет Емертън прати топката в мрежата на представилия се разочароващо на вратата поляк Томас Кушчак - 1:0.

Изравнителното попадение за Манчестър Юнайтед падна в 73-ата минута. Вкара го звездата Уейн Рууни от спорна дузпа. Хавиер Ернандес нахлу в наказателното поле на Блекбърн и падна в близост до аутлинията след съприкосновение с Пол Робинсън. Стражът закачи Чичарито, но топката вече излизаше в аут и мексиканецът нямаше шанс да я догони. Съдията Фил Дауд бе разколебан. Чудеше се какво да отсъди. Настана суматоха, а той в крайна сметка притича до тъчлинията, за да се консултира с асистента си, след което посочи бялата точка. Домакините бурно оспорваха решението му, но Дауд бе категоричен. Рууни се нагърби с изпълнението и не сгреши, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата - 1:1.

Всички шампиони на Англия - ТУК

БЛЕКБЪРН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД
1:0 Брет Емертън (20), 1:1 Уейн Рууни (73-дузпа)

Манчестър Юнайтед: 29.Томаш Кушчак, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 20.Фабио да Силва (62-18.Пол Скоулс), 23.Джони Евънс, 11.Райън Гигс, 16.Майкъл Карик, 17.Нани (80-9.Димитър Бербатов), 25.Луис Антонио Валенсия, 10.Уейн Рууни, 14.Хавиер Ернандес
Резерви: 40.Бен Еймъс, 3.Патрис Евра, 12.Крис Смолинг, 8.Андерсон, 18.Пол Скоулс, 7.Майкъл Оуен, 9.Димитър Бербатов

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ

Oт 14 май (събота)

Блекбърн – Манчестър Юнайтед 1:1

Блекпул – Болтън 4:3
0:1 Кевин Дейвис (6), 1:1 Ди Джей Кембъл (9), 2:1 Джейсън Пънчън (19), 2:2 Матю Тейлър (24), 3:2 Ди Джей Кембъл (45), 3:3 Даниел Стъридж (53), 4:3 Чарли Адам (64)

Съндърланд – Уулвърхемптън 1:3
0:1 Джоди Крадък (23), 1:1 Стефан Сесеньон (34), 1:2 Стивън Флетчър (54), 1:3 Джордж Елокоби (78)

Уест Бромич – Евертън 1:0
1:0 Юсуф Мулумбу (10)

На 15 май (неделя)
15:30 часа Челси – Нюкасъл (Диема)
Баланс: 131 мача, 52 победи за Челси, 35 равенства, 44 победи за Нюкасъл

18:00 часа Арсенал – Астън Вила (Нова Спорт)

21:45 часа Манчестър Сити – Сток Сити
Баланс: 83 мача, 34 победи за Манчестър Сити, 19 равенства, 30 победи за Сток Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.