Рома победи като гост Удинезе с 2:1 в среща от 32-ия кръг на италианската Серия "А". И двата гола за успеха на "римските вълци" отбеляза капитанът им Франческо Тоти в 53-ата минута от дузпа и в последните секунди на мача с удар от близко разстояние. Голът за домакините от Удине бе дело на Антонио Ди Натале в 87-мата минута.

Домакините бяха по-активни през първата част и обстрелваха вратата на Рома от всякакви позиции. В 29-ата минута Алмен Абди напредна през центъра фронтално срещу вратата, освободи си коридор и стреля отлично, но вратарят на Рома Дони плонжира и улови топката. Три минути по-късно обаче Херман Денис изненадващо можеше да си вкара автогол и даде преднина на Рома, след като засече с глава центриране от фаул в собствената си врата, но в последния момент стражът Ханданович реагира отлично и изби в корнер.

След почивката картината на терена не се промени особено и отново "фриуланите" бяха по-активни. В 53-ата минута Армеро проби отляво и подаде към Исла, който моментално стрела в далечния ъгъл, но топката облиза лявата греда на вратата и излезе в аут.

В 56-ата минута обаче бранителите на Удинезе сгрешиха фатално. Пинци спъса Писаро в наказателното поле и реферът Антонио Дамато отсъди дузпа. Зад топката застана капитанът на "римските вълци" Франческо Тоти, който хладнокръвно откри резултата - 1:0 за Рома. Домакините пробваха да стигнат до изравнителен гол, но срещнаха доста дисциплинирана защита на Рома, която рядко допускаше грешки, от които футболистите на Удинезе да застрашат Дони.

Все пак в 87-ата минута голмайсторът на Удинезе Антонио ди Натале хвърли в екстаз трибуните на "Стадио Фриули", след като получи пас от Коради и разстреля Дони отблизо - 1:1.

Истинска драма настъпи в продължението на мача. Първо след бърза контраатака на Удинезе топката влезе във вратата на Рома за втори път, но попадението на домакините бе отменено заради игра с ръка на Асамоа. При следващата атака на Рома пък Рийзе получи топката отляво, пусна пас в наказателното поле и нахлуващият Тоти засече отблизо, за да донесе крайния успех за Рома с 2:1.

След победата си Рома остана на шесто място с 53 точки, докато Удинезе е четвърти във временното класиране с 56 пункта. /БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 32 КРЪГ
На 9 април (събота)
Интер – Киево 2:0
1:0 Естебан Камбиасо (65), 2:0 Дъглас Майкон (84)

Удинезе – Рома 1:2
0:1 Франческо Тоти (53-дузпа), 1:1 Антонио Ди Натале (87), Франческо Тоти (90+3)