Световният и европейски клубен шампион Интер победи като домакин Киево с 2:0 в среща от 32-ия кръг на италианската Серия "А". Така "нерадзурите" се доближиха на две точки от лидера във временното класиране Милан, от който загубиха градското дерби в миналия уикенд с 0:3. Точни за успеха над Киево бяха Естебан Камбиасо и Дъглас Майкон.

През първото полувреме на "Джузепе Меаца" двата тима не можаха да си отбележат гол. Феновете на домакините трябваше да чакат до 65-ата минута, за да имат повод за радост. Тогава аржентинецът Естебан Камбиасо най-сетне даде аванс на "нерадзурите" за 1:0. До края на мача възпитаниците на Леонардо продължиха да диктуват събитията на терена и затвърдиха успеха си в 84-ата минута, когато бразилският бранител Дъглас Майкон бе най-съобразителен при разбъркване в пеналтерията на тима от Верона и оформи крайното 2:0.

След победата си Интер се изкачи на второ място във временното класиране с актив от 63 точки и е вече на само 2 пункта от лидера Милан, който утре гостува на Фиорентина от 16:00 часа българско време. Киево пък остана на 13-а позиция с 36 точки. /БЛИЦ