“Левски” победи трудно Черно море със 70:68 в оспорван мач от 24-ия кръг на първенството по баскетбол. Срещата се игра в новата тренировъчна зала към “Арена София”, която бе открита официално.

Срещата бе много драматична и премина през редица обрати. Минута преди края гостите водеха с 4 точки, но загубиха срещата. “Сините” са на второто място в класирането с 42 точки от 18 победи и 6 загуби, а „моряците” са пети с 34 точки от 10 успеха и 14 поражения.

Мачът започна с грешки на двата тима и след слаба резултатност гостите водеха само с 16:14. Във втората четвъртина “Левски” изравни и след добри изяви на Стефан Георгиев и Доналд Коул излезе с 9 точки напред за резултат 43:34.

След подновяването на играта отборите започнаха равностойно и “сините” удържаха преднината си. Баскетболистите на Черно море вкараха 5 поредни точки за 44:47, след което стигнаха до 49:51. Колев изравни за 51:51, а малко след това „моряците” обърнаха резултата за 56:55. До края “Левски” пак излезе напред 59:58.

Решителните 10 минути на срещата започнаха грешки, като резултатът се запази. Пламен Алексиев изведе гостите напред при 64:63. Черно море увеличи преднината си до 4 точки чрез Николай Колев за 68:64 при минута и половина до сирената. Стефан Георгиев и Харпър обаче изравниха резултата. 19 секунди преди края Арън Харпър вкара един наказателен удар за 69:68, след което бе фаулиран отново и оформи крайния резултат от мача.