Рилски спортист разби Балкан със 101:74 точки и се доближи до третото място в класирането в националната баскетболна лига. Това бе първи мач от 24-ия кръг на първенството и се игра в зала “Арена Самоков”. След успеха Рилецо събра 35 точки на четвъртата позиция, но е само на две зад днешния си съперник от Ботевград. Балкан има баланс от 13 победи и 11 загуби, а Рилецо е с 11 успеха и 13 поражения.

Мачът започна равностойно, като ботевградчани, които имаха три поредни победи, поведоха с 21:19 след първата част. Втората започна по същия начин, но до края й “скиорите” стигнаха до обрат и то със сериозна преднина – 46:33.

Гостите от Балкан намалиха разликата до 8 точки, но след третата част вече губеха с 19 – 50:69. Момчетата на Росен Барчовски доминираха и в последната четвъртина като спечелиха мача с категоричното 101:74.

Иван Лилов бе най-резултатен за победителите с 22 точки, а Богдан Боев добави 18. За гостите с 18 точки се отчете Георги Давидов. 16 добави Кристиян Борисов, а с 13 завърши Крум Дойчинов.