Футболистите на Нефтохимик посветиха победата с 2:1 над Димитровград на трагично загиналият бивш президент и собственик на клуба Георги Танев. Мачът от Югоизточната "В" група започна с едноминутно мълчание в памет на човека, който спаси отбора в най-трудния момент в историята му.
Както и повечето домакински мачове на Нефтохимик и този започна с подчертано надмощие и натиск от страна на момчетата на Благо Митрев. Атаките следваха една след друга като гостите от Димитровград разчитаха предимно на контра-атаки. И въпреки натиска, гостите успяха да поведат в резултата с гол на Саид в 30-ата минута. Тогава защитата на Нефтохимик увисна при центриране от пряк свободен удар и за нападателя на Димитровград не беше проблем да вкара топката в мрежата на домакините - 0:1.

След този гол "шейховете" вдигнаха оборотите и натикаха гостите в собственото им поле. В 40-ата минута играч на Димитровград си изпроси втори жълт картон и респективно червен за реплика срещу съдията и остави съотборниците си с човек по-малко. Това като че ли окрили момчетата в зелено и те успяха да стигнат до изравнително попадение 2 минути преди края на първото полувреме. Негов автор бе Милен Георгиев, който останал очи в очи срещу вратаря на гостите отбеляза така търсеното попадение за Нефтохимик - 1:1.

През втората част домакините започнаха отново вихрено срещата и продължиха да натискат съперника си. Атаките следваха една след друга, като на няколко пъти добрите намеси на вратаря на гостите, а веднъж и гредата, след удар на Рачев, спасиха гостите от ново попадение във вратата им. Все пак Нефтохимик поведе в резултата в 64-ата минута, когато след добро извеждащо подаване Алексиев се озова сам срещу вратаря и въпреки, че първият му удар попадна в стража на гостите, той успя да довкара избитата топка, оформяйки крайното 2:1.

Това до някъде поуспокои играчите на Благо Митрев и те намалиха темпото на играта. До края на мача нови голове не паднаха и футболистите на Нефтохимик се поздравиха с трите точки.

Във временното класиране в Югоизточната "В" група "шейховете" изостават с 19 точки от лидера "Ботев" (Пловдив). Следващата среща на Нефтохимик е в сряда (30 март) от 15:00 часа в Казанлък срещу състава на Родопа (Смолян) в зонален финал на Югоизточната "В" група за Купата на АФЛ.

Съставът на Нефтохимик: 1.Йорданов, 17.Щерев, 21.Канелов, 6.Вълков, 4.Лефтеров, 13.Цъцъров, 8.Рачев, 9.Алексиев (87-22.А.Иванов), 25.Дерменджиев (65-26.М.Христов), 20.Трендафилов (90-10.Парушев), 11.М.Георгиев

"Ботев" (Гълъбово) - Тунджа (Ямбол) 3:0
Стамболово - Гигант (Съединение) 0:3 служ.
Созопол - Тунджа  (село Ягода) 3:0
Родопа (Смолян) - Свиленград 0:1
Марица (Пловдив) - Арда (Кърджали) 4:1

Резултатите по кръгове: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25