Голмайсторът на Висшата лига Димитър Бербатов се превърна в герой за Манчестър Юнайтед, донасяйки така важната победа за "червените дяволи" с 1:0 над Болтън. Митко се разписа в 88-ата минута и така селекцията на Сър Алекс остана на върха в класирането в Англия с 63 точки. Преследвачът Арсенал пък се издъни при гостуването си на Уест Бромич - 2:2, и е на 2-ото място с 58 точки и мач по-малко от "червените дяволи".

За пореден път Сър Алекс Фъргюсън остави Бербо на пейката. Титуляри в атака на Манчестър Юнайтед започнаха Уейн Рууни и Хавиер Ернандес. Чичарито обаче отстъпи мястото си на българина в началото на второто полувреме. Митко оправда по отличен начин гласуваното му доверие и се завърна с гръм и трясък, запушвайки за пореден път устите на критиците си.

В 88-ата минута Нани стреля силно от границата на наказателното поле, вратарят на Болтън Юси Яскелайнен не реагира добре и изпусна топката пред себе си, където Бербатов дебнеше и успя да я прати в мрежата му - 1:0.

Цял мач за Болтън игра Мартин Петров.

В 76-ата минута домакините останаха с човек по-малко, тъй като Джони Еванс получи червен картон. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БОЛТЪН 1:0
1:0 Димитър Бербатов (88)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 30 КРЪГ

От 19 март (събота)

0:1 Матю Джарвис (37)

Блекбърн - Блекпул 2:2
0:1 Чарли Адам (24-дузпа), 0:2 Чарли Адам (29), 1:2 Кристофър Самба (49), 2:2 Дейвид Хойлет (90+3)

Манчестър Юнайтед - Болтън 1:0

Сток Сити - Нюкасъл 4:0
1:0 Джонатан Уолтърс (28), 2:0 Джърмейн Пенънт (47), 3:0 Дани Хигинботъм (49), 4:0 Рикардо Фулър (90+2)

Уест Бромич - Арсенал
 2:2
1:0 Стивън Рийд (3), 2:0 Питър Одемвинге (58), 2:1 Андрей Аршавин (70), 2:2 Робин ван Перси (78)

Уигън - Бирмингам 2:1
0:1 Лиъм Риджуел (6), 1:1 Том Клевърли (25), 2:1 Майнор Фигероа (90+3)

19:30 часа Евертън – Фулъм (Нова Спорт)
Баланс: 45 мача, 22 победи за Евертън, 9 равенства, 14 победи за Фулъм