Тотнъм и Уест Хям направиха равенство 0:0 на "Уайт Харт Лейн" в лондонското дерби от 30-ия кръг на Висшата лига. “Шпорите” бяха по-активният отбор, но така и не стигнаха до победно попадение. Играчите на Хари Реднап нямаха и късмет, след като на три пъти гредите помагаха на вратаря на “чуковете” Робърт Грийн.

Звездата на Тотнъм Гарет Бейл започна в стартовия състав за първи път от два месеца. Още в 4-ата минута Доусън отправи много техничен удар от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда на вратата, пазена от Робърт Грийн. В 20-ата минута бе най-чистото положение за "чуковете" през първата част. Карлтън Коул бе изведен сам срещу Гомеш, но не успя да преодолее стража на домакините. Пет минути преди почивката отново гредата спаси Уест Хям след удар на Аарън Ленън. Топката този път рикошира в десния страничен стълб, след което Дефоу не успя от два метра да я засече в опразнената врата.

В 50-ата минута пропуск направи Джърмейн Дефоу, след като бе намерен от Модрич в малкото наказателното поле, но от няколко метра не успя да преодолее Грийн. Малко след това Нобъл бе близо до попадение за Уест Хям, но атрактивният му удар със задна ножица не бе достатъчно точен. В 65-ата минута Гомеш спаси много опасен удар на Демба Ба. Четири минути преди края Гарет Бейл изпълни пряк свободен удар, след който Грийн успя да избие със сетни усилия, след което топката срещна отново напречната греда=

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 30 КРЪГ
На 19 март (събота)

17:00 часа Астън Вила – Уулвърхемптън
Баланс: 101 мача, 44 победи за Астън Вила, 24 равенства, 33 победи за Уулвърхемптън

17:00 часа Блекбърн – Блекпул
Баланс: 43 мача, 12 победи за Блекбърн, 11 равенства, 20 победи за Блекпул

17:00 часа Манчестър Юнайтед – Болтън (Диема)
Баланс: 115 мача, 49 победи за Манчестър Юнайтед, 25 равенства, 41 победи за Болтън

17:00 часа Сток Сити – Нюкасъл
Баланс: 69 мача, 21 победи за Сток Сити, 17 равенства, 31 победи за Нюкасъл

17:00 часа Уест Бромич – Арсенал (Нова Спорт)
Баланс: 113 мача, 32 победи за Уест Бромич, 26 равенства, 55 победи за Арсенал

17:00 часа Уигън – Бирмингам
Баланс: 13 мача, 3 победи за Уигън, 6 равенства, 4 победи за Бирмингам

19:30 часа Евертън – Фулъм (Нова Спорт)
Баланс: 45 мача, 22 победи за Евертън, 9 равенства, 14 победи за Фулъм