След три поредни загуби във всички турнири Байерн разби на „Алианц Арена” в Мюнхен Хамбургер с 6:0 в най-интересната среща от 26-ия кръг в Бундеслигата.

През първият половин час на „Алианц Арена” играта бе равностойна, въпреки че на моменти Байерн задържаше повече топката. В 16-ата минута холандецът Ариен Робен изпълни пряк свободен удар, центрирайки в наказателното поле на Хамбургер, където голмайсторът Марио Гомес отправи удар с глава, но вратарят Франк Рост успя да избие.

Всичко по-интересно за първото полувреме се случи в последните 15 минути. Първо „хамбургерите” бяха близо до откриване на резултата в 33-ата минута, когато след светкавична контраатака Хайков Вестерман центрира опасно, но Давид Яролим не можа да засече както трябва топката и тя бе уловена от стража на баварците Томас Крафт. Две минути по-късно Гомес успя да нахлуе в наказателното поле на гостите, преодоля последователно Вестерман и вратаря Рост, но след това от твърде малък ъгъл стреля в страничната греда, а при добавката си Томас Мюлер пък нацели напречната греда.

В 37-ата минута баварците отново удариха напречната греда, след като Робен центрира, Ван Буйтен отклони топката, а Рост с върха на пръстите си успя да избие топката в гредата. Натискът на Байерн в края на първата част даде резултат в 41-ата минута, когато Фран Рибери се засуети пред наказателното поле, а топката с чист късмет достигна до Робен, който от около 10 метра я прати точно под гредата за 1:0.

След почивката в 47-ата минута интригата в мача бе убита, след като баварците удвоиха преднината си. Робен изпълни фаул отдясно и центрираната топка не бе посрещната от никой, за да влезе във вратата на Рост за 2:0. Стражът на гостите бе заблуден при центрирането от Гомес и Томас Мюлер, които залъгаха, че ще играят с кълбото, но в крайна сметка не го направиха и тя влезе във вратата. Попадението даде допълнително самочувствие на домакините, които преди този мач бяха записали 3 поредни загуби във всички турнири.

В 55-ата минута Робен оформи хеттрика си, след като направи двойно подаване с Рибери и от около 8 метра реализира за 3:0. Домакините започнаха да се забавляват и в 64-ата минута отбелязаха четвърти гол във вратата на Хамбургер. Този път Робен даде чудесен извеждащ пас към Рибери и французинът от около 7 метра стреля покрай вратаря Рост за 4:0. В 79-ата минута след центриране от корнер топката достигна до необезпокоявания Томас Мюлер, който от близка дистанция реализира за 5:0. Пълният крах за „хамбургерите” дойде в 85-ата минута, когато Хайко Вестерман успя да си отбележи автогол за крайното 6:0.

След победата си Байерн се изкачи на четвърто място във временното класиране с актив от 45 точки, докато Хамбургер падна на осма позиция с 37 пункта. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 26 КРЪГ

1:0 Петит (36), 2:0 Подолски (60), 3:0 Новакович (79), 4:0 Новакович (89)

Байерн – Хамбургер 6:0
1:0 Робен (41), 2:0 Робен (47), 3:0 Робен (55), 4:0 Рибери 64, 5:0 Мюлер (79), 6:0  Вестерман (85-автогол)

Шалке 04 – Айнтрахт (Франкфурт) 2:1
1:0 Хурадо (45+1), 1:1  Цавелас (70), 2:1 Харистеас (84)

Волфсбург – Нюрнберг 1:2
1:0 Манджукич (22), 1:1 Волшайд (45+1), 1:2 Нилсон (90+2)

Хофенхайм – Борусия (Дортмунд) 1:0
1:0 Ибишевич (64)

Кайзерслаутерн – Фрайбург 2:1
0:1 Немец (21-автогол), 1:1 Немец (33), 2:1 Хофер, (90+2)

19:30 часа Вердер – Борусия (Мьонхенгладбах)(Евроспорт 2 България)
Баланс: 83 мача, 36 победи за Вердер, 18 равенства, 29 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)