Нюрнберг победи Айнтрахт (Франкфурт) с 3:0 в мач от 23 кръг на Бундеслигата. За “орлите” това бе шести пореден мач без победа и без отбелязан гол.

Гостите, които загубиха 5 от шестте си мача след зимната пауза и не са вкарвали попадение от 543 минути, получиха първия гол в средата на второто полувреме. Вратарят Ока Николов сбърка при удар на Юлиан Шийбер от фаул от 30 метра.

36-годишният ветеран частично се реабилитира, след като на два пъти с акробатични спасявания предотвратяваше нови попадения във вратата си.

Домакините стигнаха до класическия успех с голове в последните минути. Роберт Мак се разписа с фалцов удар, а Алмог Коен добави още едно попадение с изстрел от 25 метра.

Това бе четвъртата поредна победа за Нюрнберг, който се изкачи на шесто място с 35 точки. Айнтрахт записа впечатляващ старт на сезона, но сега е на 12-о място с 27 точки, само 4 над зоната на изпадащите./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 23 КРЪГ

От 18 февруари (петък) от 21:30 часа
Нюрнберг - Айнтрахт (Франкфурт) 3:0
1:0 Юлиан  Шийбер (67), 2:0 Роберт Мак (87), 3:0 Алмог Коен (90)

На 19 февруари (събота) от 16:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Санкт Паули (Евроспорт 2 България)
Баланс: 15 мача, 10 победи за Борусия (Дортмунд), 3 равенства, 2 победи за Санкт Паули

На 20 февруари (неделя) от 16:30 часа
Байер (Леверкузен) - Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 63 мача, 25 победи за Байер (Леверкузен), 16 равенства, 22 победи за Щутгарт

На 20 февруари (неделя) от 18:30 часа
Борусия (Мьонхенгладбах) - Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 75 мача, 29 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 24 равенства, 22 победи за Шалке 04

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.