Манчестър Юнайтед победи Астън Вила с 3:1 в среща от 25-ия кръг на английската Висша лига. Димитър Бербатов игра цял мач за "червените дяволи", докато Стилиян Петров започна като титуляр за гостите от Бирмингам и бе заменен в 74-ата минута от Габриел Агбонлахор.

Срещата на "Олд Трафорд" започна страхотно за домакините от Манчестър Юнайтед, които успяха да открият резултата в своя полза само след 50 секунди игра, когато Уейн Рууни получи дълго подаване от вратаря Едвин ван дер Саар, напред и опъна мрежата зад Брад Фридъл с брилянтно воле - 1:0.

След гола Юнайтед продължи да диктува събитията на терена, а Вила играеше само с един нападател и дебнеше на контраатаки. Това даваше възможност на халфовете на "червените дяволи" да пресират своите опоненти още в тяхната половина. В 21-а минута Луиш Нани се възползва от грешка на централните защитници на гостите и отправи мощен удар с воле от границата на пеналта, но Фридъл изби в корнер.

В 37-ата минута Райън Гигс даде чудесен пас към Патрис Евра по левия фланг, като защитникът веднага стреля силно по диагонал, но отново вратарят на Вила реагира чудесно. Две минути по-късно Нани брилянтно центрира отдясно на задна греда към Бербатов, но българинът стреля над напречната греда.

В даденото от съдията едноминутно продължение на първото полувреме Нани преодоля защитник по дясното крило и центрира към Уейн Рууни, който от границата на вратарското поле с левия крак разтреля Фридъл за 2:0.

След почивката "червените дяволи" тръгнаха в атака да търси трето попадение, но вместо това допуснаха гол в собствената си врата. В 59-ата минута при една контра на Вила Даунинг нахлу по десния крак и пусна хоризонтален пас за Бент, който бе оставен непокрит в малкото наказателно поле и отблизо чукна топката във вратата на Юнайтед за 2:1.

Радостта от този гол за Вила обаче трая твърде кратко, след като в 63-ата минута Неманя Видич получи пас от Уейн Рууни и с бомбен шут от границата на наказателното поле прати кълбото в голния ляв ъгъл на вратата - 3:1.

В 69-а минута Ашли Йънг отправи параболичен удар и топката се удари в напречната греда на домакините. Седем минути преди края на мача Димитър Бербатов направи уникален пропуск, след като получи възможност от границата на малкото наказателно поле да прати във вратата, но топката бе избита от Брад Фридъл. От тук до края на мача домакините продължиха да контролират случващото се на терена и в крайна сметка спечелиха трите точки. Така Юнайтед остана убедителен лидер на върха във Висшата лига.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АСТЪН ВИЛА 3:1
1:0 Рууни (1), 2:0 Рууни (45+1), 2:1 Бент (59), 3:1 Видич (63)

Съставите на двата тима:

Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 22.Джон О’Шей, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 3.Патрид Евра, 17.Нани, 24.Дарън Флетчър (34-а с 8.Андерсон), 16.Майкъл Карик, 11.Райън Гигс, 9.ДИМИТЪР БЕРБАТОВ, 10.Уейн Рууни
Резерви: 34.Андерс Линдегаард, 7.Майкъл Оуен, 8.Андерсон, 12.Крис Смолинг, 14.Хавиер Ернандес, 18.Пол Скоулс, 20.Фабио да Силва
Мениджър: Алекс Фъргюсън

Астън Вила: 1.Брад Фридъл, 36.Кайл Уолкър, 29.Джеймс Колинс, 5.Ричард Дън, 21.Киърън Кларк, 12.Марк Олбрайтън (69-а с 18.Хески), 17.Жан Макун, 19.СТИЛИЯН ПЕТРОВ (74-а с 11.Агбонлахор), 6.Стюърд Даунинг (80-а с 20.Рио-Кокър), 7.Ашли Йънг, 39.Дарън Бент
Резерви: 33.Анди Маршъл, 8.Робер Пирес, 11.Габриел Агбонлахор, 14.Натан Делфунесо, 18.Емил Хески, 20.Найджъл Рио-Кокър, 24.Карлос Куеяр
Мениджър: Жерар Улие

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 25 КРЪГ

Арсенал - Евертън 2:1
0:1 Саха (24), 1:1 Аршавин (70), 2:1 Косчелни (75)

Съндърланд - Челси 2:4
1:0 Бардсли (3), 1:1 Лампард (15-дузпа), 1:2 Калу (23), 2:2 Ричардсън (27), 2:3 Тери (61), 2:4 Анелка (90+3)

Манчестър Юнайтед - Астън Вила 3:1

Уест Бромич - Уигън 2:2
1:0 Одемвинги (5), 1:1 Нзогбия (20), 1:2 Уотсън (43), 2:2 Фортюн (79)

На 2 февруари (сряда) от 21:45 часа
Бирмингам - Манчестър Сити
Баланс: 131 мача, 48 победи за Бирмингам, 23 равенства, 60 победи за Манчестър Сити

На 2 февруари (сряда) от 22:00 часа