Тотнъм и Манчестър Юнайтед не се победиха, завършвайки 0:0 в сблъсъка на "Уайт Харт Лейн" от 23-ия кръг на Висшата лига. Близо 20 минути "червените дяволи" играха с човек по-малко, след като Рафаел Да Силва получи втори жълт картон. Талантливият бразилец фаулира Беноа Асу-Екото край тъчлинията, за което бе изгонен от съдията Майк Дийн. Избраниците на Сър Алекс обаче се бранеха успешно и не допуснаха гол до края на мача. Така Юнайтед не претърпя загуба от Тотнъм в 24-и пореден мач. Последната победа на "шпорите" над "червените дяволи" във Висшата лига датира от преди почти 10 години. На 19 май 2001-а Тотнъм бие с 3:1.

След днешното равенство Манчестър Юнайтед се върна на върха във Висшата лига. "Червените дяволи" имат 45 точки след 12 победи и 9 равенства от началото на кампанията, в която все още не познават вкуса на поражението. На 2-ото място е Манчестър Сити - също с 45, но с 2 мача повече от градския си съперник. Тотнъм заема 5-ата позиция с 37 точки.

Димитър Бербатов започна титуляр срещу бившия си клуб, като феновете на Тотнъм го освиркваха още от началото на двубоя при всяко негово докосване до топката. В 78-ата минута Митко отстъпи мястото си на Хавиер Ернандес. Пред Бербо не се откриха почти никакви възможности за гол пред вратата на "шпорите".

8.JPG

Още в началните секунди Гарет Бейл проби по лявото крило и центрира остро в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където опитният Ван дер Сар внимаваше и улови топката. В ответната атака Бербо подаде на Рууни на границата на наказателното поле, между двама бранители нападателят на "червените дяволи" отправи удар, но покрай дясната греда на вратата, пазена от Аурелио Гомес.

В 7-ата минута Уилсън Паласиос бе повален от Майкъл Карик на границата на наказателното поле и последва отлична възможност за Тотнъм. С изпълнението на прекия свободен удар се нагърби Рафаел ван дер Ваарт, който би право в ръцете на сънародника си Ван дер Сар. В ответната атака Нани центрира към Бербо, но Алан Хътън внимаваше и изчисти топката.

В 9-ата минута "шпорите" бяха близо до откриване на резултата. Хътън центрира отдясно към Питър Крауч, който беше изпуснат от Рио Фърдинанд, стреля, но на сантиметри покрай лявата греда.

В 18-ата Бербо комбинира по перфектен начин с Рууни, като му подаде, извъртайки се и му пусна топката с пета. След това Уейн центрира към Митко, но той не успя да засече кълбото и то излезе в аут. В 23-ата минута българският нападател подаде към Рууни, който стреля силно, но Аурелио Гомес спаси.

Малко преди почивката Гарет Бейл успя да направи един от типичните си пробиви по крилото, центрира в наказателното поле, където Ван дер Ваарт засече с глава, но топката отново мина на сантиметри покрай вратата.

В 52-ата минута Рууни отправи силен изстрел от границата на наказателното поле, Гомес изби в корнер. В 68-ата Ван дер Ваарт получи топката в наказателното поле на гостите, където бе издърпан за фланелката от Неманя Видич, падна за дузпа, но такава не бе отсъдена от съдията Майк Дийн не последва. Реферът обаче се намеси решително в 73-ата минута, когато показа втори жълт картон на Рафаел Да Силва за нарушение срещу Беноа Асу-Екото край тъчлинията.

Пет минути след това Бербо отстъпи мястото си на Хавиер Ернандес. Чичарито сгреши в 81-ата, предоставяйки топката на Ван дер Ваарт, холандецът стреля от малък ъгъл, но на сантиметри покрай вратата на Манчестър Юнайтед.

До края така и не падна попадение, а "червените дяволи" останаха непобедени от началото на сезона във Висшата лига. В днешната среща на "Уайт Харт Лейн" 90 минути игра Райън Гигс. За ветерана това бе мач №600 във Висшата лига с екипа на "червените дяволи". /БЛИЦ

ТОТНЪМ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:0
Тотнъм: 1.Аурелио Гомес, 2.Алан Хътън, 13.Уилям Галас, 20.Майкъл Доусън, 32.Беноа Асу-Екото, 12.Уилсън Паласиос (78-18.Джърмейн Дефоу), 7.Аарън Ленън, 3.Гарет Бейл, 11.Рафаел ван дер Ваарт, 14.Лука Модрич, 15.Питър Крауч
Резерви: 23.Карло Кудичини, 19.Себастиен Басонг, 22.Ведран Чорлука, 8.Джърмейн Джинъс, 21.Нико Кранчар, 9.Роман Павлюченко, 18.Джърмейн Дефоу

Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 21.Рафаел Да Силва, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 24.Дарън Флетчър, 16.Майкъл Карик, 11.Райън Гигс, 17.Нани (61-8.Андерсон), 9.Димитър Бербатов (78-14.Хавиер Ернандес), 10.Уейн Рууни
Резерви: 29.Томас Кушчак, 12.Крис Смолинг, 23.Джони Еванс, 8.Андерсон, 18.Пол Скоулс, 7.Майкъл Оуен, 14.Хавиер Ернандес

Лондон, ст. "Уайт Харт Лейн"
Съдия: Майк Дийн
Жълти картони: Рафаел ван дер Ваарт, Уилсън Паласиос (Тотнъм); Рафаел Да Силва, Дарън Флетчър, Патрис Евра, Уейн Рууни (Манчестър Юнайтед)
Червен картон: Рафаел Да Силва (73-Манчестър Юнайтед)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 23 КРЪГ

От 15 януари (събота) от 17:00 часа
Челси – Блекбърн 2:0
1:0 Бранислав Иванович (57), 2:0 Никола Анелка (76)

Манчестър Сити – Уулвърхемптън 4:3
0:1 Ненад Милияш (12), 1:1 Коло Туре (40), 2:1 Карлос Тевес (49), 3:1 Коло Туре (54), 4:1 Карлос Тевес (66), 4:2 Кевин Дойл (68-дузпа), 4:3 Роналд Зубар (86)

Сток Сити – Болтън 2:0
1:0 Дани Хигинботъм (37), 2:0 Маню Етерингтън (63-дузпа)

Уест Бромич – Блекпул 3:2
0:1 Дейвид Воън (11), 1:1 Питър Одемвинги (38), 2:1 Джеймс Морисън (52), 2:2 Гари Тейлър-Флетчър (80), 3:2 Питър Одемвинги (87)

Уигън - Фулъм 1:1
1:0 Уго Родайега (57), 1:1 Андрю Джонсън (86)

Уест Хям – Арсенал 0:3

0:1 Робин ван Перси (13), 0:2 Тио Уолкът (41), 0:3 Робин ван Перси (77-автогол)

От 16 януари (неделя)
Бирмингам – Астън Вила 1:1
1:0 Роджър Джонсън (49), 1:1 Джеймс Колинс (73)

Съндърланд – Нюкасъл 1:1

0:1 Кевин Нолан (52), 1:1 Асамоа Гиан (90+4)

Ливърпул – Евертън 2:2
1:0 Раул Мейрелеш (29), 1:1 Силвен Дистен (46), 1:2 Джърмейн Бекфорд (52), 2:2 Дирк Кайт (68-дузпа)

Тотнъм – Манчестър Юнайтед 0:0