Робин ван Перси вкара два гола за Арсенал при победата с 3:0 над Уест Хям като гост в двубой от 23 кръг на Висшата лига. Това вероятно бе последният мач на Аврам Грант начело на “чуковете”, като според слуховете израелецът ще бъде уволнен и  заменен от Мартин О`Нийл.

Ван Перси откри резултата в 13-ата минута, когато оползотвори подаване на Тио Уолкът. Самият Уолкът удвои преднината на гостите четири минути преди почивката.

Карлотън Коул стреля право във Войчех Шчести и би с глава встрани от вратата при малкото възможности за гол, открили се пред играчите на Уест Хям.

В 77-ата минута Робин ван Перси бе точен от дузпа, отсъдена за хаул на Уейн Бридж срещу Уолкът. Бридж, който е ново попълнение на “чуковете” получи контузия малко преди края на мача и бе заменен принудително от Ноубъл./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 23 КРЪГ
От 15 януари (събота) от 17:00 часа
Челси – Блекбърн 2:0
1:0 Бранислав Иванович (57), 2:0 Никола Анелка (76)

Манчестър Сити – Уулвърхемптън 4:3
0:1 Ненад Милияш (12), 1:1 Коло Туре (40), 2:1 Карлос Тевес (49), 3:1 Коло Туре (54), 4:1 Карлос Тевес (66), 4:2 Кевин Дойл (68-дузпа), 4:3 Роналд Зубар (86)

Сток Сити – Болтън 2:0
1:0 Дани Хигинботъм (37), 2:0 Маню Етерингтън (63-дузпа)

Уест Бромич – Блекпул 3:2
0:1 Дейвид Воън (11), 1:1 Питър Одемвинги (38), 2:1 Джеймс Морисън (52), 2:2 Гари Тейлър-Флетчър (80), 3:2 Питър Одемвинги (87)

Уигън - Фулъм 1:1
1:0 Уго Родайега (57), 1:1 Андрю Джонсън (86)

Уест Хям – Арсенал 0:3

0:1 Робин ван Перси (13), 0:2 Тио Уолкът (41), 0:3 Робин ван Перси (77-автогол)

Тотнъм – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 147 мача, 35 победи за Тотнъм, 38 равенства, 74 победи за Манчестър Юнайтед