Арсенал и Манчестър Сити не можаха да се победят на "Емирейтс" в Лондон и завършиха 0:0 в среща от 22-ия кръг на Висшата лига. Това реми е единствено и само от полза на лидера Манчестър Юнаайтед, който увеличи преднината си на върха в битката за титлата.

Мачът започна с домакински натиск и Арсенал можеше да поведе още във 2-ата минута, след като Самир Насри нахлу през центъра на терена и подаде към Джак Уилшър, който стреля, но на пътя на топката се изпречи тялото на Робин ван Перси и до попадение не се стигна. Постепенно гостите изравниха играта и в 26-ата минута след центриране отдясно топката достигна до Карлос Тевес, чийто удар бе избит в корнер. Отговорът на домакините дойде 2 минути по-късно, когато Фабрегас стреля от границата на наказателното поле и топката се удари в дясната греда, а при добавката Уолкът пък нацели лявата греда. В случая обаче бе отсъдена засада на Уолкът и ако той бе вкарал, попадението няма да бъде признато. В 38-ата минута Уолкът навлезе в наказателното поле на гостите и при опита за центриране топката се удари в ръката на Венсан Компани и излезе в корнер. Дузпа при тази ситуация не бе отсъдена. Удар на Ван Перси минутка по-късно бе спасен от Харт.

След почивката Арсенал бе по-активният тим на терена и в 55-ата минута бе близо до откриване на резултата, но холандецът Робин ван Перси от изгодна позиция не намери очертанията на вратата. Мениджърът на домакините Арсен Венгер се опита да усили атаката с пускането в игра на Андрей Аршавин и Никлас Бендтнер, но и те не успяха да сътворят нещо запомнящо се. В 89-ата минута отборите останаха в числено намален състав, след като Бакари Саня от Арсенал и Пабло Сабалета от “гражданите” се сръчкаха на тъчлинията и получиха червени картони. С подялбата на точите запазиха местата си във временното класиране. Арсенал остана трети с 39 точки, а Манчестър Сити е на втора позиция с 41 точки. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
От 4 януари (вторник)
Блекпул – Бирмингам 1:2
0:1 Александър Хлеб (25), 1:1 Дъдли Кембъл (68), 1:2 Скот Дан (89)

Манчестър Юнайтед - Сток Сити 2:1
1:0 Хавиер Ернандес (27), 1:1 Дийн Уайтхед (50), 2:1 Нани (62)

Фулъм – Уест Бромич 3:0
1:0 Стивън Дейвис (45+1), 2:0 Клинт Демпси (56), 3:0 Бреде Хангеланд (65)

Нюкасъл – Уест Хям 5:0
1:0 Брест (18), 2:0 Брест (39), 3:0 Нолан (45), 4:0 Брест (60), 5:0 Льовенкрандс (63)

Болтън – Уигън 1:1
1:0 Морено (54), 1:1 Стам (80)

Блекбърн – Ливърпул 3:1
1:0 Олсон (32), 2:0 Мварувари (38), 3:0 Мварувари (57), 3:1 Джерард (81)

Евертън – Тотнъм 2:1
1:0 Саха (3), 1:1 Ван дер Ваарт (11), 2:1 Колман (76)