Манчестър Юнайтед дръпна с три точки на върха на класирането на Висшата лига, след като в мач от 22 кръг се наложи с 2:1 над Сток Сити след победен гол на Нани.

Българският нападател Димитър Бербатов игра цял мач за “червените дяволи” и пред него се откри първата възможност за гол, но би покрай вратата. През целия мач обаче се забеляза липсата на добри извеждащи подавания към Бербо.

В 27-ата минута Бербатов подане на включилия се по дясното крило Нани, а Хавиер Ернандес засече с пета центрирането на португалеца и прати топката във вратата на Асмир Бегович.

Сток Сити започна убедително второто полувреме и удар с глава на Тунджай Шанлъ мина встрани от вратата. В 50-ата минута турският национал центрира за изравнителното попадение с глава на Дийн Уайтхед.

12 минути по-късно Нани донесе победата на “червените дяволи” след удар с левия крак от границата на наказателното поле. В този момент Бербатов бе заел добра позиция на далечната греда на вратата на “грънчарите”.

Победата донесе на Юнайтед три точки аванс пред съгражданите от Манчестър Сити, които имат и мач повече. “Червените дяволи” са и с пет точки пред Арсенал, който има същия брой срещи като тимът на Сър Алекс Фъргюсън.

В сряда “артилеристите” приемат “гражданите” на “Емирейтс” и днешният успех на Юнайтед ще повиши напрежението в преследвачите му.

“Червените дяволи” вече 20 поредни мача нямат загуба във Висшата лига, което най-дългата серия в един шампионат в английския елит след поредицата на Арсенал през сезон 2003/04./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
От 4 януари (вторник)
Блекпул – Бирмингам 1:2
0:1 Александър Хлеб (25), 1:1 Дъдли Кембъл (68), 1:2 Скот Дан (89)

Манчестър Юнайтед - Сток Сити 2:1
1:0 Хавиер Ернандес (27), 1:1 Дийн Уайтхед (50), 2:1 Нани (62)

Фулъм – Уест Бромич 3:0
1:0 Стивън Дейвис (45+1), 2:0 Клинт Демпси (56), 3:0 Бреде Хангеланд (65)

На 5 януари (сряда)
21,45 часа Арсенал – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: Общо 175 мача, 84 победи за Арсенал, 38 равенства, 43 победи за Манчестър Сити

21,45 часа Уулвърхемптън – Челси (Нова Спорт)
Баланс: Общо 97 мача, 36 победи за Уулвърхептън, 26 равенства, 35 победи за Челси

21,45 часа Астън Вила – Съндърланд
Баланс: Общо 157 мача, 66 победи за Астън Вила, 39 равенства, 52 победи за Съндърланд

21,45 часа Нюкасъл – Уест Хям
Баланс: Общо 115 мача, 45 победи за Нюкасъл, 33 равенства, 37 победи за Уест Хям

22,00 часа Болтън – Уигън
Баланс: Общо 29 мача, 10 победи за Болтън, 8 равенства, 11 победи за Уигън

22,00 часа Блекбърн – Ливърпул
Баланс: Общо 125 мача, 34 победи за Блекбърн, 38 равенства, 53 победи за Ливърпул