Манчестър Сити победи като домакин Блекпул с 1:0 в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение реализира Адам Джонсън в 41-ата минута. След успеха “гражданите” се изравниха с Манчестър Юнайтед на върха с по 41 точки. Сити обаче има два мача повече от Юнайтед и остава на второ място.

В 34-ата минута Манчестър Сити поведе с 1:0. След далечен удар на Адам Джонсън топката срещна тялото на Стивън Крейни и влетя в мрежата зад Ричард Кингсън. Малко след гола на Джонсън домакините можеха и да удвоят аванса си, получавайки правото да изпълнят дузпа. Карлос Тевес обаче прати топката в аут.
През второто полувреме домакините отново бяха по-активният отбор на терена, но Карлос Тевес продължи с пропуските си.

В друг мач от кръга Тотнъм победи Фулъм с 1:0 в лондонското дерби. Единственото попадение падна в 42-ата минута. Ван дер Ваарт центрира от фаул в наказателното поле на гостите, Гарет Бейл засече топката с глава и я прати точно под греда. През второто полувреме футболистите на Фулъм изглеждаха далеч по-добре и създадоха няколко опасности пред вратата на Гомеш, който се наложи да показва своя невероятен рефлекс. В 63-ата минута Андрю Джонсън направи добър пробив и шутира, но Гомеш спаси.

Уест Хям продължи силната си серия в последните седмици и вече в четири поредни мача е без загуба. “Чуковете" днес победиха като домакини Уулвърхемптън с 2:0. След успеха тимът напусна зоната на изпадащите. Автогол на Ронал Зубар в 51-ата минута даде аванс на лондончани, а в 79-ата Фреди Сиърс оформи крайното 2:0./БЛИЦ