Манчестър Юнайтед победи като гост Уест Бромич с 2:1 в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. Българската звезда Димитър Бербатов бе титуляр, но този път не успя да се разпише. Митко бе сменен в 61-ата минута от Хавиер Ернандес, който донесе победата на Юнайтед. Уейн Рууни даде преднина на Манчестър Юнайтед, домакините изравниха чрез Морисън, а Ернандес направи 2:1 в 75-ата минута. При резултат 1:1 Питър Одемвинге пропусна дузпа. След спечелените три точки Манчестър Юнайтед продължава да е лидер във Висшата лига с 41 точки, с три повече от Манчестър Сити и Арсенал.

Това бе едва втора победа за “червените дяволи” като гост от началото на сезона. За последно тимът бе спечелил трите точки навън на 24 октомври с 2:1 срещу Сток Сити.

Уейн Рууни отбеляза първия си гол от игра от 21 март 2010 година. Нападателят бе точен още в 3-ата минута. Той засече центриране отляво на Евра в наказателното поле и с глава прати топката във вратата на Скот Карсън. Атаката бе започната от Димитър Бербатов, който намери Обертан по лявото крило, той задържа топката, подаде я близо до себе си на Евра, който центрира към Рууни в полето на домакините.

Уест Бромич не се стресна и изравни за 1:1 в 14-ата минута. След далечно центриране в наказателното поле на Манчестър Юнайтед Видич скочи с глава и изчисти топката, но тя попадна точно на крака на Джеймс Морисън, който със страхотен шут я прати във вратата на резервния страж Томас Кушчак. Той замени ветерана Едвин ван дер Сар, който не игра заради грип.

В 26-ата минута дойде и най-спорното положение, в което съдията Крис Фой ощети Уест Бромич. След дълго подаване към Дорънс в наказателното поле, Гари Невил остана зад него и с шпагат закачи крака му. Реферът обаче не отсъди дузпа, а такава имаше, тъй като при повторенията ясно се видя, че защитникът на Юнайтед въобще не играе с топката. В 45-ата минута Дорънс излезе на стрелкова позиция, но изпрати топката покрай вратата.

В 61-ата минута Сър Алекс извади Димитър Бербатов и пусна Хавиер Ернандес. В следващата минута защитата на Манчестър Юнайтед за пореден път сгреши. Този път Рио Фърдинанд събори Томас в наказателното поле и реферът даде дузпа за Уест Бромич. Зад топката застана Питър Одемвинге, но той би много слабо покрай десния страничен стълб.

В 75-ата минута “червените дяволи” стигнаха до победното попадение. Уейн Рууни центрира от корнер и Хавиер Ернандес засече с глава за крайното 2:1. До края на двубоя домакините продължиха да играят добре, но гостите запазиха преднината си./БЛИЦ

Уест Бромич - Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Рууни (3), 1:1 Морисън (14), 1:2 Хавиер Ернандес (75)

Уест Бромич: 1.Скот Карсън, 12.Стивън Рийд, 33.Пол Шарнър, 6.Пабло Ибанес, 4.Марек Чех, 11.Крис Брънт, 7.Джеймс Морисън, 17.Греъм Доранс, 21.Юсуф Мулумбу, 14.Джером Томас, 24.Питър Одемвинге

Манчестър Юнайтед: 29.Томас Кушчак, 2.Гари Невил, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 26.Габриел Обертан, 8.Андерсон, 16.Майкъл Карик, 24.Дарън Флетчър, 9.Димитър Бербатов, 10.Уейн Рууни