Българската звезда Димитър Бербатов вкара гол и на Бирмингам, но Манчестър Юнайтед се издъни и направи 1:1 като гост на “Сейнт Андрюс”. Това бе 14-ия гол на Митко във Висшата лига, а “червените дяволи” се изкачиха на върха в класирането с 38 точки, колкото има и вторият Манчестър Сити. “Гражданите” обаче са с два мача повече – 20, срещу 18 за Манчестър Юнайтед. Домакините от Бирмингам стигнаха до изравнителното попадение в 90-ата минута. Лий Бойър бе точен, след като получи пас с ръка от влезлия като резерва Никола Жигич. Нито един от съдиите обаче не видя неправилната игра на сръбския нападател и не маркира нарушение. При положението останаха съмнения и за нарушение на Жигич срещу Рио Фърдинанд, тъй като нападателят се качи на гърба на бранителя при отскачането за високата топка.

През първото полувреме играта бе равностойна, домакините се противопоставиха успешно на Юнайтед. Най-сериозният шанс за гол се откри пред Райън Гигс в 18-ата минута. Уелсецът опита да центрира, но вместо това прехвърли Бен Фостър и топката се удари в гредата.

През второто полувреме Бирмингам първи стигна до чисто положение. След центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле топката стигна до Бусежур, който с воле от няколко метра стреля в ръцете на Ван дер Сар.

В 58-ата минута Бербатов за пореден път показа голямата си класа. Българинът получи пас около централната линия на терена, с пета подаде към Дарън Гибсън. Той напредна по дясното крило, изчака Бербатов да влезе в наказателното поле и му подаде. Българинът овладя с едно докосване и без забавяне прати топката във вратата на Бирмингам. 3 минути след това Митко бе много близо до втори гол. Той пое топката на дъгата на наказателното поле, преодоля съперник с прекрасен финт и стреля по земя, но ударът му срещна дясната греда на вратата. Неманя Видич можеше да вкара с глава в 83-ата минута, но вратарят Бен Фостър изби в корнер.

Така се стигна до 90-ата минута. След центриране в наказателното поле на Манчестър Юнайтед влезлият като смяна Никола Жигич се качи на гърба на Рио Фърдинанд, топката се отклони в ръцете му и отиде към Лий Бойър, който с шпагат по земя я засече във вратата на “червените дяволи” за крайното 1:1./БЛИЦ

Бирмингам - Манчестър Юнайтед 1:1
0:1 Димитър Бербатов (58), 1:1 Лий Бойър (90)

Бирмингам: Фостър, Риджуел, Кар, Джонсън, Дън, Фъргюсън, Бойър, Гарднър, Ларсон (70 - Хлеб), Бусежур (82 - Жигич),  Джером (85 - Филипс)

Юнайтед:
Ван дер Сар, Рафаел, Фърдинанд, Видич, Евра, Гибсън (90 - Хавиер Ернандес), Карик, Андерсон (73 - Дарън Флетчър), Гигс, Рууни, Бербатов

Съдия: Мейсън
Стадион: "Сейнт Андрюс" - 28 242 зрители
Жълти картони: Дън, Бойър, Гарднър (Бирмингам); Видич, Гигс, Андерсон (Манчестър Юнайтед)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
От 28 декември (вторник)
1:0 Марио Балотели (8-дузпа), 2:0 Джолиън Лескът (13), 3:0 Марио Балотели (27), 4:0 Марио Балотели (55-дузпа)

Сток Сити – Фулъм 0:2
0:1 Крис Беърд (4), 0:2 Крис Беърд (10)

Съндърланд – Блекпул 0:2
0:1 Дъдли Кембъл (50), 0:2 Дъдли Кембъл (90)

1:0 Аарън Ленън (57), 2:0 Гарет Бейл (81)

Уест Бромич – Блекбърн 1:3
0:1 Никола Калинич (3), 1:1 Джером Томас (17), 1:2 Никола Калинич (53), 1:3 Маме Бирам Диуф (62)

Уест Хям – Евертън 1:1
1:0 Хибърт (16-автогол), 1:1 Коулман (42)

Бирмингам – Манчестър Юнайтед 1:1
0:1 Димитър Бербатов (58), 1:1 Лий Бойър (90)

На 29 декември (сряда)
21:45 часа Челси – Болтън (Диема)
Баланс: 104 мача, 43 победи за Челси, 27 равенства, 34 победи за Болтън

21:45 часа Уигън – Арсенал (Нова Спорт)
Баланс: 10 мача, 1 победи за Уигън, 1 равенство, 8 победи за Арсенал

22:00 часа Ливърпул – Уулвърхемптън
Баланс: 90 мача, 44 победи за Ливърпул, 17 равенства, 29 победи за Уулвърхемптън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.