Манчестър Сити победи Астън Вила с 4:0 в мач от 20 кръг на Висшата лига и оглави класирането на английския елит за първи път от август 2007 г. По-късно днес “гражданите” могат да бъдат изместени от първото място, ако Манчестър Юнайтед победи Бирмингам като гост.

Българският национал Стилиян Петров игра цял мач за гостите. Италианският нападател на Сити Марио Балотели се отчете с хеттрик, като два от головете му паднаха от дузпа. Джолиън Лескът вкара четвъртия гол за домакините с глава.

С човек по-малко Тотнъм се наложи с 2:0 над Нюкасъл и излезе на четвърто място в класирането. “Шпорите” стигнаха до успеха след попадения на Аарън Ленън и Гарет Бейл, а Юнес Кабул получи червен картон в 66-ата минута. Тимът на Хари Реднап не допусна гол за първи път от първия кръг на сезона, когато направи 0:0 с Манчестър Сити./БЛИЦ
АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
От 28 декември (вторник)
1:0 Марио Балотели (8-дузпа), 2:0 Джолиън Лескът (13), 3:0 Марио Балотели (27), 4:0 Марио Балотели (55-дузпа)

Сток Сити – Фулъм 0:2
0:1 Крис Беърд (4), 0:2 Крис Беърд (10)

Съндърланд – Блекпул 0:2
0:1 Дъдли Кембъл (50), 0:2 Дъдли Кембъл (90)

1:0 Аарън Ленън (57), 2:0 Гарет Бейл (81)

Уест Бромич – Блекбърн 1:3
0:1 Никола Калинич (3), 1:1 Джером Томас (17), 1:2 Никола Калинич (53), 1:3 Маме Бирам Диуф (62)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 28 декември (вторник)

19:30 часа Уест Хям – Евертън (Нова Спорт)
Баланс: 110 мача, 32 победи за Уест Хям, 23 равенства, 55 победи за Евертън

22:00 часа Бирмингам – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 92 мача, 24 победи за Бирмингам, 26 равенства, 42 победи за Манчестър Юнайтед

На 29 декември (сряда)
21:45 часа Челси – Болтън (Диема)
Баланс: 104 мача, 43 победи за Челси, 27 равенства, 34 победи за Болтън

21:45 часа Уигън – Арсенал (Нова Спорт)
Баланс: 10 мача, 1 победи за Уигън, 1 равенство, 8 победи за Арсенал

22:00 часа Ливърпул – Уулвърхемптън
Баланс: 90 мача, 44 победи за Ливърпул, 17 равенства, 29 победи за Уулвърхемптън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.