Блекбърн и Уест Хям не се победиха, завършвайки 1:1 в последния мач от днешната програма на 18-ия кръг в английската Висша лига. Както е известно, повечето от двубоите бяха отложени, като по-рано играха още Съндърланд и Болтън (1:0).

Начело на Блекбърн в домакинството на "чуковете" бе шотландският наставник Стив Кийн, който замени уволнения през седмицата Сам Алърдайс.

Срещата започна лошо за Уест Хям, след като швейцарският национал Велон Бехрами се контузи на загрявката и бе заменен от Джонатан Спектър в последния момент. Гостите бяха и без титулярния си вратар Робърт Грийн, който бе заменен под рамката от дебютанта - белгиецът Рууд Бофин. 23-годишният страж се справи добре със задачите си в първия си официален мач с екипа на "чуковете".

И двете попадения паднаха след почивката. В 51-ата минута домакините откриха резултата. След разбъркване в наказателното поле на гостите Райън Нелсен стреля отблизо, ударът му бе спасен от Бофин, но впоследствие новозеландският бранител довкара топката с коляно - 1:0.

Малко след това гостите пропуснаха да изравнят. Удар на Матю Ъпсън срещна дясната греда. В 78-ата минута все пак падна гол във вратата на домакините. Джулиън Станислас оформи крайното 1:1 след асистенция на Скот Паркър.

Във временното класиране Блекбърн е на 12-ото място с 22 точки, а Уест Хям има 13 и заема последната 20-а позиция във Висшата лига. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 18 КРЪГ

От 18 декември (събота)
Съндърланд – Болтън 1:0
1:0 Дани Уелбек (32)

Блекбърн – Уест Хям 1:1
1:0 Райън Нелсен (51), 1:1 Джулиън Станислас (78)

14:00 часа Уест Бромич – Уулвърхемптън
Баланс: 142 мача, 52 победи за Уест Бромич, 39 равенства, 51 победи за Уулвърхемптън

Блекпул – Тотнъм (Нова Спорт)
Баланс: 50 мача, 11 победи за Блекпул, 13 равенство, 26 победи за Тотнъм

Челси – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 136 мача, 39 победи за Челси, 41 равенства, 56 победи за Манчестър Юнайтед

На 20 декември (понеделник)
22:00 часа Манчестър Сити – Евертън
Баланс: 154 мача, 58 победи за Манчестър Сити, 39 равенства, 57 победи за Евертън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.