Болтън с Мартин Петров в състава падна с 0:1 като гост на Съндърланд в един двата двубоя от днешната програма на Висшата лига, които не бяха отложени заради лошите атмосферни условия в Англия.

Марто бе титуляр за гостите и остана на терена до 63-ата минута, когато отстъпи мястото си на Иван Класнич.

Още в 7-ата минута силен изстрел на българина бе спасен от вратаря на домакините Крейг Гордън.

Победното попадение за Съндърланд падна в 32-ата минута. Дарън Бент затрудни стражът на Болтън Юси Яскелайнен с удар от малък ъгъл, а впоследствие Дани Уелбек направи добавка с глава и реализира - 1:0.

Благодарение на успеха "черните котки" изпревариха Болтън във временното класиране и вече са на 6-ото място с 27 точки. Мартин Петров и съотборниците му са на 7-ата позиция с 26.

14:00 часа Уест Бромич – Уулвърхемптън
Баланс: 142 мача, 52 победи за Уест Бромич, 39 равенства, 51 победи за Уулвърхемптън

15:30 часа Блекпул – Тотнъм (Нова Спорт)
Баланс: 50 мача, 11 победи за Блекпул, 13 равенство, 26 победи за Тотнъм

18:00 часа Челси – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 136 мача, 39 победи за Челси, 41 равенства, 56 победи за Манчестър Юнайтед

На 20 декември (понеделник)
22:00 часа Манчестър Сити – Евертън
Баланс: 154 мача, 58 победи за Манчестър Сити, 39 равенства, 57 победи за Евертън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.