Българският национал Мартин Петров игра 12 минути за Болтън при убедителната победа с 5:1 над Нюкасъл в мач от 14 кръг на Висшата лига.

По два гола за успеха на Уондърърс реализираха Кевин Дейвис и Йохан Елмандер. Любопитното е, че Дейвис откри резултата и вкара последния гол в мач от дузпи.

Мартин Петров започна като резерва и се появи на терета в 78-ата минута на мястото на Матю Тейлър. В последните 15 минути “свраките” играха с човек по-малко заради червения картон на Фабрисио Колочини.

Бившият футболист на ЦСКА Елиот Гронден остана резерва за Блекпул при победата с 2:1 над Уулвърхемптън. Това бе първата победа за “мандарините” над “вълците” от 42 години насам./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 14 КРЪГ
От 20 ноември (събота)
1:0 Самир Насри (9), 2:0 Маруан Шамах (27), 2:1 Гарет Бейл (50), 2:2 Рафаел ван дер Ваарт (67-дузпа), 2:3 Юнес Кабул (85)

1:0 Лий Бойър (17)

1:0 Люк Варни (3), 2:0 Марлън Хеърууд (44), 2:1 Кевин Дойл (86)

1:0 Кевин Дейвис (18-дузпа), 2:0 Чунг-Йонг Ли (39), 3:0 Йохан Елмандер (50), 3:1 Анди Керъл (52), 4:1 Йохан Елмандер (72), 5:1 Кевин Дейвис (90-дузпа)

1:0 Патрик Евра (45), 2:0 Хавиер Ернандес (77)

Уест Бромич - Сток Сити 0:2
0:1 Матю Етерингтън (55), 0:2 Джонатан Уолтърс (85)