Тотнъм победи Арсенал с 3:2 след обрат в дербито на Северен Лондон, което бе част от 14 кръг на Висшата лига. “Шпорите” изоставаха с 0:2 на почивката, но след интервала вкараха три гола.

Това бе първията победа на Тотнъм над големия съперник като гост от 17,5 години. За последно “шпорите” спечелиха на стадиона на Арсенал през май 1993 г., когато се наложиха с 3:1.

Самир Насри откри за “артилеристите” още в 9-ата минута, а Маруан Шамах удвои в 27-ата. След почивката обаче Тотнъм стигна до обрата, а герой за пореден път бе холандският национал Рафаел ван дер Ваарт, записал гол и две асистенции.

В 50-ата минута при контраатака Ван дер Ваарт изведе Гарет Бейл в чиста позиция и уелсецът с левия крак прати топката покрай Лукаш Фабиански.

17 минути по-късно Сеск Фабрегас игра с ръка в наказателното поле, а Рафаел ван дер Ваарт бе точен при изпълнението на дузпата. Пет минути преди края холандецът центрира от фаул от дясното крило, а Юнес Кабул надскочи отбраната на Арсенал и вкара победния гол за Тотнъм./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 14 КРЪГ
От 20 ноември (събота)
Арсенал - Тотнъм 2:3
1:0 Самир Насри (9), 2:0 Маруан Шамах (27), 2:1 Гарет Бейл (50), 2:2 Рафаел ван дер Ваарт (67-дузпа), 2:3 Юнес Кабул (85)

Уест Бромич - Сток Сити
Баланс: 122 мача, 38 победи за Уест Бромич, 30 равенства, 54 победи за Сток Сити

На 20 ноември (събота) от 19:30 часа