Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Тотнъм в мач от 10-ия кръг на Висшата лига и събра 20 точки, колкото има и Арсенал. Лидерът Челси е с 25 в актива си.

Димитър Бербатов започна титуляр срещу бившия си клуб пред 75 223 зрители на "Олд Трафорд". Митко не успя срещу "шпорите" да покаже най-доброто, на което е способен, не вкара гол, а в 64-ата минута отстъпи мястото си на ветерана Пол Скоулс.

Първото попадение за "червените дяволи" реализира Неманя Видич. В 31-ата минута сръбският защитник се извиси над всички в наказателното поле на Тотнъм след центриране на Нани и с глава прати топката в мрежата - 1:0.

Португалецът пък се отчете с изключително куриозно попадение в 84-ата минута. Нани падна за дузпа в наказателното поле, съдията Марк Клатънбърг не посочи бялата точка, като даде играта да продължи, въпреки че при падането си играчът на "червените дяволи" докосна кълбото с ръка. Обърканият от ситуацията вратар на Тотнъм Аурелио Гомес обаче явно не разбра какво точно се случва и заложи топката, след което възнамеряваше да я вкара в игра. В този момент обаче Нани притича до нея и я прати в опразнената врата. Последва консултация на Клатънбърг с асистентите му, след което той зачете попадението и Манчестър Юнайтед победи с 2:0, въпреки че "шпорите" оспорваха. След загубата Тотнъм е на 5-ото място с 15 точки. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ТОТНЪМ 2:0
1:0 Неманя Видич (31), 2:0 Нани (84)

Съставът на Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 21.Рафаел да Силва (64-6.Уес Браун), 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 24.Дарън Флетчър, 16.Майкъл Карик, 13.Парк Джи Сунг, 17.Нани, 9.Димитър Бербатов (64-18.Пол Скоулс), 14.Хавиер Ернандес (87-26.Габриел Обертан)