Шампионът Челси победи трудно с 2:1 Блекбърн на "Иууд парк". Попадението за успеха бе дело на защитника Бранислав Иванович в 84-ата минута.

Домакините започнаха добре и след можеха да поведат в резултата, но на два пъти Петер Чех се намеси решително, спасявайки последователно удари на Маме Диуф и Бенжани. Именно Бенжани Мварувари откри резултата в 22-ата минута, засичайки с глава центриране на Ел-Хаджи Диуф. В 39-ата минута Есиен намери с дълъг диагонален пас Дрогба, който свали с глава към Анелка за 1:1.

Възпитаниците на Карло Анчелоти започнаха доста по-добре второто полувреме. В 60-ата минута Юрий Жирков стреля мощно от около 15 метра, но ударът му бе спасен от Пол Робинсън.

В 82-ата минута пропуск за домакините направи Джейсън Робъртс, който само трябваше да намери рамката на врата на Чех, за да удвои, но така и не успя. Вместо да решат мача в соя полза, домакините допуснаха гол, чийто автор стана Бранислав Иванович. Той завърши с глава много добър пробив на Жирков в 84-ата минута./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 10 КРЪГ
На 30 октомври (събота)
Арсенал – Уест Хям 1:0
1:0 Александър Сонг (88)

Блекбърн – Челси 1:2
1:0 Бенжани Мварувари (22), 1:1 Анелка (39), 1:2 Бранислав Иванович (84)

Евертън – Сток Сити 1:0
1:0 Якубу Айегбени (67)

Фулъм – Уигън 2:0
1:0 Клинт Демпси (30), 2:0 Клинт Демпси (44)

Уулвърхемптън – Манчестър Сити 2:1
0:1 Адебайор (23-дузпа), 1:1 Ненад Милияш (30), 2:1 Едуардс (57)

19:30 часа Манчестър Юнайтед – Тотнъм (Диема)
Баланс: 146 мача, 73 победи за Манчестър Юнайтед, 38 равенства, 35 победи за Тотнъм