Бдин спечели домакинството си на Янтра (Габрово) с 3:2 и се озова на 5 точки зад лидера в Северозападната "В" група Ботев (козлодуй). Водачът е с 26 точки, след като завърши 0:0 като гост на Локомотив (Мездра), а тимът от Видин вече има 21 в актива си.

Още в 6-ата минута Бдин откри резултата. Защитник на Янтра сгреши, изпускайки Борислав Борисов сам срещу вратаря Сашо Витанов. Стражът не успя да хване топката и нападателят на домакините я промуши в празната врата за 1:0. В 23-ата Миро Косев се измъкна сам срещу видинския страж Здравко Милчев, който го повали в наказателното поле. Венков изпълни точно дузпата и изравни - 1:1. Няколко минути по-късно след центриране от фаул Витанов боксира топката, която се озова на крака на Мариян Станчев, който отново изведе Бдин напред в резултата - 2:1. За талантливия юноша на ЦСКА това бе трети гол от началото на сезона, въпреки че играе на поста десен бек.

Станчев не е единственият юноша на "армейците", който остана в Бдин след изпадането през миналия сезон от Западната "В" група. За тима от Видин ритат още Дани Михайлов и Михаил Михайлов, като триото се надява да помогне на отбора още през тази кампания да се завърне във втория ни футболен ешелон.

Секунди преди почивката Сашо Витанов допусна гаф. Габровският вратар фаулира Борислав Борисов и Иван Гемеджиев превърна отсъдената дузпа в гол за 3:1.

Още в началото на втората част гостите вдигнаха оборотите и бяха близо до второ попадение. В 54-ата минута Колев пропиля добра възможност. Единственото си положение след почивката домакините създадоха в 68-ата минута, когато след пас на Гемеджиев Виктор Младенов стреля в гредата. Малко след това с точен шут по диагонала Косев наказа Бдин. До края не падна нов гол и домакините записаха успех с 3:2.

Победата е шеста за селекцията на Альоша Андонов от началото на сезона. Бдин записа още 3 равенства и 2 поражения и с 21 точки заема третото място във временното класиране на Северозападната "В" група. Със същия точков актив са още Янтра и Локомотив (Мездра). Лидерът Ботев (Козлодуй) е с 26, а вторият Ботев (Димово) има 22 и мач по-малко. /БЛИЦ

Балкан (Белоградчик) - Гигант (Белене) 3:0 служебно
(прекратен още във 2-ата минута при 0:0, когато гостите остават с 6 човека на терена)