Изпадналият от Западната "Б" група Бдин (Видин) записа успех с класическото 3:0 над гостуващия Трявна в мач от първия кръг на Северозападната "В" група.

Още в началото на срещата избраниците на Альоша Андонов притиснаха съперника в собствената му половина. Даниел Михалов бе близо до откриване на резултата, но пропусна. След това бившият халф на Рилски спортист Куатара Мамаду шутира, но вратарят на гостите Мирослав Киров изби. Притичалият обаче Любомир Цеков овладя топката, финтира го и я вкара в мрежата в 14-ата минута за 1:0. Въпреки тоталното надмощие видинските футболисти не успяха да вкарат второ попадение до края на полувремето.

Веднага след почивката обаче Мамаду изведе Иван Гемеджиев на добра позиция и опитният играч матира Киров за втори път - 2:0. В 60-ата след шут на Гемеджиев топката се отби в гредата. Положения изтърваха още капитанът Борислав Боянов и резервата Сидер Томов.

В последните минути на мача треньорът на Трявна се опита да протестира и бе изгонен на трибуните. Срещата се доиграваше, когато в 87-ата минута Гемеджиев подаде хитро на Георги Иванов, който оформи крайното 3:0. За цял мач футболистите от Трявна се задоволиха само с няколко пробива.

Победа на старта постигна още и Ботев (Козлодуй), който също афишира амбиции за влизане в Западната "Б" група. /БЛИЦ