Байерн (Мюнхен) сложи край на негативната си серия в Бундеслигата с драматична победа с 2:1 при гостуването си на временния лидер Хофенхайм. Шампионите се добраха до трите точки с попадение на защитника Даниел ван Буйтен в първата минута от добавеното време. Попадението със сигурност ще предизвика много коментари, защото в момента на центрирането в наказателното поле, Томас Мюлер беше в положение на засада.

Лошата новина за Байерн е травмата на Франк Рибери. Французинът изработи изравнителния гол на Томас Мюлер в 63-ата минута, но точно в този момент контузи глезена си и бе сменен.

Хофенхайм поведе още от съблекалнята с гол на Ибишевич и пропусна да вземе и по-добър аванс. В 42-ата минута и гредата спаси Байерн след изстрел от фаул на Сеяд Салихович. В 7-ата минута Швайнщайгер засече центриране от лявото крило, но прати топката встрани от вратата. Домакините имаха отлична възможност за второ попадение чрез Андреас Бек, но неговият шут бе отразен от Бут. Малко преди почивката Салихович стреля силно от фаул, но уцели страничната греда.

В 63-ата минута Рибери проби отляво и стреля, Даниел Хаас изби, но добре пласираният Томас Мюлер с лекота прати топката в мрежата за 1:1. При удара Рибери изкълчи глезена си и веднага бе сменен от Хамит Алтънтоп.

Така се стигна и до първата минута от добавеното време, когато след продължителна атака на Байерн топката стигна до Ван Буйтен и за него не бе трудно да протегне крак и да я насочи в мрежата. При паса обаче Томас Мюлер беше зад защитата на Хофенхайм, но реферът не маркира засада.

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 5 КРЪГ
На 21 септември (вторник)

Майнц – Кьолн 2:0
1:0 Холтби (72), 2:0 Холтби (90)

Хофенхайм – Байерн 1:2
1:0 Ведад Ибишевич (1), 1:1 Томас Мюлер (63), 1:2 Даниел ван Буйтен (90)

Хановер – Вердер 4:1
1:0 Клеменс Фритц (11-автогол), 1:1 Торстен Фрингс (36-дузпа), 2:1 Дидие Я Конан (53), 3:1 Шулц (79), 4:1 Абделауе (90)

На 22 септември (сряда)
21:00 часа Байер (Леверкузен) – Айнтрахт (Франкфурт)
Баланс: 52 мача, 21 победи за Байер (Леверкузен), 12 равенства, 19 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

21:00 часа Борусия (Дортмунд) – Кайзерслаутерн
Баланс: 76 мача, 30 победи за Борусия (Дортмунд), 22 равенства, 24 победи за Кайзерслаутерн

21:00 часа Хамбургер – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 26 мача, 8 победи за Хамбургер, 9 равенства, 9 победи за Волфсбург

21:00 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Санкт Паули
Баланс: 14 мача, 5 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 7 равенства, 2 победи за Санкт Паули

21:00 часа Фрайбург – Шалке 04
Баланс: 22 мача, 9 победи за Фрайбург, 5 равенства, 8 победи за Шалке 04

21:00 часа Нюрнберг – Щутгарт
Баланс: 56 мача, 15 победи за Нюрнберг, 13 равенства, 28 победи за Щутгарт

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.