Астън Вила със Стилиян Петров и Болтън с Мартин Петров завършиха 1:1 в мач от 5-ия кръг на Висшата лига. И двамата български национали започнаха титуляри за отборите си. Стенли остана на терена на "Вила Парк" до последния съдийски сигнал, а Марто бе заменен от Матю Тейлър в 84-ата минута.

В 13-ата Ашли Йънг откри за Вила директно от пряк свободен удар, а в 35-ата Кевин Дейвис вкара за 1:1 след асистенция на Мартин Петров. Марто успя да догони дълго подаване на Стюърд Холдън и да асистира на Дейвис за изравнителното попадение.

След равенството Астън Вила има 7 точки, а Болтън е с 6.

В друг мач от 5-ия кръг Евертън падна изненадващо у дома с 0:1 от Нюкасъл. Победното попадение за "свраките" реализира Хатем Бен Арфа в 45-ата минута. Така Нюкасъл събра 7 точки в актива си, а "карамелите" останаха едва с 2.

Блекбърн и Фулъм не се победиха, завършвайки 1:1. Точен за домакините в 30-ата минута бе Кристофър Самба, а Клинт Демпси изравни в 56-ата. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 5 КРЪГ

От 18 септември (събота)
Сток Сити – Уест Хям 1:1
0:1 Скот Паркър (32), 1:1 Кенуайн Джоунс (48)

Астън Вила – Болтън 1:1
1:0 Ашли Йънг (13), 1:1 Кевин Дейвис (35)

Блекбърн – Фулъм 1:1
1:0 Кристофър Самба (30), 1:1 Клинт Демпси (56)

Евертън – Нюкасъл 0:1
0:1 Хатем Бен Арфа (45)

Тотнъм – Уулвърхемптън 3:1
0:1 Стивън Флетчър (45), 1:1 Рафаел ван дер Ваарт (77-дузпа), 2:1 Роман Павлюченко (87), 3:1 Алън Хътън (90+1)

Уест Бромич – Бирмингам 3:1
0:1 Камерън Джером (15), 1:1 Скот Дан (51-автогол), 2:1 Питър Одемвинге (59), 3:1 Йонас Олсон (69)

На 18 септември (събота) от 19:30 часа
Съндърланд – Арсенал (Нова Спорт)
Баланс: 137 мача, 49 победи за Съндърланд, 36 равенства, 52 победи за Арсенал

На 19 септември (неделя)
15:30 часа Манчестър Юнайтед – Ливърпул (Диема)
Баланс: 179 мача, 69 победи за Манчестър Юнайтед, 50 равенства, 60 победи за Ливърпул

17:00 часа Уигън – Манчестър Сити
Баланс: 19 мача, 6 победи за Уигън, 5 равенства, 8 победи за Манчестър Сити

18:00 часа Челси – Блекпул (Нова Спорт)
Баланс: 81 мача, 36 победи за Челси, 15 равенства, 30 победи за Блекпул

Заб.: Всички посочени баланси са само за мачовете между отборите за първенство.