Уест Хям спечели първата си точка във Висшата лига, след като направи равенство 1:1 като гост на Сток Сити. Скот Паркър откри за “чуковете” в 32-ата минута, а Кенуайн Джоунс изравни в 48-ата.

В 19-ата минута домакините бяха близо да открият резултата, след като Джърмейн Пенант изпълни пряк свободен удар, а вратарят на Уест Хям Робърт Грийн направи грешка, оставяйки топката да премине покрай него и да стигне до Роберт Хут, който от малък ъгъл нацели левия страничен стълб на вратата. В 32-ата минута Уест Хям излезе напред в резултата с гол на Скот Паркър, който бе най-съобразителен в наказателното поле на Сток след голямо разбъркване. Две минути след това Пикион можеше да удвои преднината на "чуковете", но хубавият му удар от около 20 метра срещна напречната греда.

В началото на второто полувреме Кенуайн Джоунс изравни резултата, засичайки отблизо с глава центриране на Джърмейн Пенант. Десетина минути по-късно отново Джоунс се пребори в наказателното поле с Матю Ъпсън, но този път Робърт Грийн реагира добре и отклони топката, след което тя рикошира в далечната греда.

В 73-ата минута в игра за Сток Сити се появи и Ейдур Гудьонсен, който замени Джоунс. Пак гредата - в 82-ата минута, спаси "чуковете", след като Рори Делап намери Фулър, чиито удар с глава срещна отново напречния стълб./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 5 КРЪГ

На 18 септември (събота)
Сток Сити – Уест Хям 1:1
0:1 Скот Паркър (32), 1:1 Кенуайн Джоунс (48)

17:00 часа Астън Вила – Болтън
Баланс: 156 мача, 61 победи за Астън Вила, 39 равенства, 56 победи за Болтън

17:00 часа Блекбърн – Фулъм
Баланс: 81 мача, 34 победи за Блекбърн, 22 равенства, 25 победи за Фулъм

17:00 часа Евертън – Нюкасъл (Диема)
Баланс: 157 мача, 61 победи за Евертън, 34 равенства, 62 победи за Нюкасъл

17:00 часа Тотнъм – Уулвърхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 99 мача, 44 победи за Тотнъм, 18 равенства, 27 победи за Уулвърхемптън

17:00 часа Уест Бромич – Бирмингам
Баланс: 124 мача, 54 победи за Уест Бромич, 35 равенства, 35 победи за Бирмингам

19:30 часа Съндърланд – Арсенал (Нова Спорт)
Баланс: 137 мача, 49 победи за Съндърланд, 36 равенства, 52 победи за Арсенал

На 19 септември (неделя)
15:30 часа Манчестър Юнайтед – Ливърпул (Диема)
Баланс: 179 мача, 69 победи за Манчестър Юнайтед, 50 равенства, 60 победи за Ливърпул

17:00 часа Уигън – Манчестър Сити
Баланс: 19 мача, 6 победи за Уигън, 5 равенства, 8 победи за Манчестър Сити

18:00 часа Челси – Блекпул (Нова Спорт)
Баланс: 81 мача, 36 победи за Челси, 15 равенства, 30 победи за Блекпул

Заб.: Всички посочени баланси са само за мачовете между отборите за първенство.