Димитър Бербатов не спира да поднася специалитети си по английските терени. Митко вкара изключително красив гол за крайното 3:0 срещу Уест Хям. Българският нападател се разписа в 69-ата минута на срещата от 3-ия кръг на Висшата лига. Нани получи топката от Джон O`Шей и центрира в наказателното поле на гостите, където Бербо успя да отиграе майсторски, засичайки я със странична ножица и не оставяйки шанс за вратаря Робърт Грийн.

Другите две попадения за "червените дяволи" реализираха Уейн Рууни от дузпа в 33-ата минута и Нани в 50-ата.

Митко започна титуляр в атака заедно с Уейн Рууни. В 74-ата минута Майкъл Карик зае мястото на българина, а звездата остана на терена до последния съдийски сигнал.

В днешната среща Рууни най-после успя да прекъсне головата си суша, след като не успя да се разпише в предишните 13 мача. Той откри резултата в 33-ата минута от дузпа. Наказателният удар обаче бе отсъден пресилено, тъй като нямаше нарушение срещу Райън Гигс, който симулира и подведе съдията Марк Клатенбург. Игралият силно срещу "чуковете" Нани пък вкара втория гол. Португалецът се разписа в 50-ата минута за 2:0 след отличен самостоятелен пробив, преминавайки покрай няколко защитници на гостите, след като получи топката от Уейн Рууни.

С прибавените три точки "червените дяволи" събраха 7, колкото има и Арсенал. Лидерът Челси единствен е с пълен актив от 9 точки.

Срещу Уест Хям Бербо пък вкара третото си попадение за четирите си мача от началото на сезона. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - УЕСТ ХЯМ 3:0
1:0 Уейн Рууни (33-дузпа), 2:0 Нани (50), 3:0 Димитър Бербатов (69)

Съставът на Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 22.Джон О`Шей, 15.Неманя Видич, 23.Джони Еванс (74-12.Крис Смолинг), 3.Патрис Евра, 18.Пол Скоулс (74-7.Майкъл Оуен), 24.Дарън Флетчър, 17.Нани, 11.Райън Гигс, 10.Уейн Рууни, 9.Димитър Бербатов (74-16.Майкъл Карик)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 3 КРЪГ

От 28 август (събота)
Блекбърн - Арсенал 1:2
0:1 Тео Уолкот (20), 1:1 Маме Бирам Диуф (27), 1:2 Андрей Аршавин (51)

Блекпул - Фулъм 2:2
0:1 Боби Замора (35), 1:1 Джон Пенцил (71-автогол), 2:1 Люк Варней (76), 2:2 Диксън Етуху (87)

Челси - Сток Сити 2:0
1:0 Флоран Малуда (32), 2:0 Дидие Дрогба (77-дузпа)

Тотнъм - Уигън 0:1
0:1 Уго Родалега (80)

Уулвърхемптън - Нюкасъл 1:1
1:0 Силван Ебанкс-Блейк (44), 1:1 Андрю Керъл (63)

Съндърланд - Манчестър Сити
Баланс: 118 мача, 43 победи за Съндърланд, 20 равенства, 55 победи за Манчестър Сити

На 29 август (неделя) от 18:00 часа