Арсенал спечели с 2:1 гостуването си на Блекбърн в първия мач от програмата на 3-ия кръг на Висшата лига. За "топчиите" това е втори пореден успех след категоричното 6:0 над Блекпул в миналия кръг.

Тео Уолкот откри резултата с красив гол в 20-ата минута. Радостта на гостите обаче бе кратка. Преотстъпеният от Манчестър Юнайтед Маме Бирам Диуф изравни за Блекбърн в 27-ата минута. За 22-годишния сенегалски нападател това бе четвърто попадение в последните му два мача с екипа на отбора-кандидат за Ивелин Попов от Литекс. Преди дни Маме се отчете с хеттрик при успеха с 3:1 над Норич за Купата на Лигата.

Успехът за Арсенал подпечата руският национал Андрей Аршавин, който вкара за 2:1 в 51-ата минута. С прибавените три точки селекцията на Арсен Венгер събра 7 в актива си и оглави класирането във Висшата лига. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 3 КРЪГ

От 28 август (събота)

Блекбърн - Арсенал 1:2
0:1 Тео Уолкот (20), 1:1 Маме Бирам Диуф (27), 1:2 Андрей Аршавин (51)

На 28 август (събота) от 19:30 часа
Манчестър Юнайтед - Уест Хям (Нова Спорт)
Баланс: 110 мача, 50 победи за Манчестър Юнайтед, 23 равенства, 37 победи за Уест Хям

Съндърланд - Манчестър Сити
Баланс: 118 мача, 43 победи за Съндърланд, 20 равенства, 55 победи за Манчестър Сити

На 29 август (неделя) от 18:00 часа