“Българският” Амкар записа първа домакинска загуба в руското първенство. Тимът падна минимално от шампиона Рубин с 0:1. Тримата българи в състава на тима от Перм – Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев, бяха титуляри и играха цял мач.

Единственото попадение отбеляза Бибетс Хатхо в 20-ата минута. През второто полувреме Кушев направи два сериозни пропуска.

Рубин е лидер в класирането с 12 точки, с една повече от Спартак (Налчик), ЦСКА (Москва) и Зенит. Отборът на Курбан Бердиев обаче е изиграл един мач повече от преследвачите си. Амкар е на 11-ата позиция с 7 точки./БЛИЦ

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 6 КРЪГ
От 17 април
Амкар – Рубин 0:1

ПРЕДСТОЯЩИ
Алания – Сибир
На 18 април: Терек – Динамо, Сатурн – Спартак (Москва), Спартак (Налчик) – Криля советов
На 19 април: Анжи – Ростов

КЛАСИРАНЕ: 1.Рубин 12., 2.Спартак (Налчик) 11, 3.ЦСКА (Москва) 11, 4.Зенит 11, 5.Том 9 и др.