Българският национал Димитър Бербатов вкара два гола за Манчестър Юнайтед при победата с 4:0 над Болтън в мач от 32 кръг на Висшата лига. С този успех “червените дяволи” си върнаха аванса от една точка на върха на класирането.

Джейлойд Самюъл си вкара автогол в 38-ата минута, когато засече в мрежата на Яскелайнен прострелен пас на Райън Гигс. В 69-ата Бербатов удвои, когато бе точен при добавката на отразен удар на Дарън Флетчър.

Девет минути по-късно Бербатов вкара втория си гол в мача, когато прати топката в мрежата след пас на Нани, който проби отляво в наказателното поле.

Фабрис Муамба имаше възможност да върне едно попадение за Болтън, преди в 82-ата минута Нани да асистира за четвъртия гол в мача, който бе реализиран от Дарън Гибсън./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 32 КРЪГ
От 27 март (събота)
Бирмингам – Арсенал 1:1
0:1 Самир Насри (81), 1:1 Кевин Филипс (90+2)

Челси – Астън Вила 7:1
1:0 Франк Лампард (15), 1:1 Джон Карю (28), 2:1 Франк Лампард (44-дузпа), 3:1 Флоран Малуда (57), 4:1 Франк Лампард (62-дузпа), 5:1 Флоран Малуда (68), 6:1 Саломон Калу (83), 7:1 Франк Лампард (90+1)

Хъл Сити – Фулъм 2:0
1:0 Джими Булард (16-дузпа), 2:0 Крейг Фейгън (48)

Тотнъм – Портсмут 2:0

1:0 Питър Крауч (27), 2:0 Нико Кранчар (41)

Уест Хям – Сток Сити 0:1
0:1 Рикардо Фулър (69)

Болтън – Манчестър Юнайтед 0:4
0:1 Джейлойд Самюъл (38-автогол), 0:2 Димитър Бербатов (69), 0:3 Димитър Бербатов (78), 0:4 Дарън Гибсън (82)