Бившият играч на ЦСКА Стилиян Петров претърпя срамно поражение сък 1:7 във Висшата лига на Англия. Астън Вила загуби гостуването си на Челси с резултата, който дава поводи за закачки между родните Левски и ЦСКА заради победата на "сините" през 1994 година.

Загубата за Стилиян Петров и компания на "Стамфорд Бридж" се случи часове преди да започне българското дерби между Левски и ЦСКА на Националния стадион "Васил Левски".

Стенли игра до 63-ата минута и получи жълт картон през първото полувреме. С 4 гола за успеха се отличи Франк Лампард, два от които от дузпи. Английският национал вече има 151 с екипа на "сините". Флоран Малуда добави още две попадения, а веднъж се разписа Соломон Калу. Почетният гол за Астън Вила бе на Джон Карю за 1:1.

Със спечелените три точки Челси излиза временно на първо място със 70 точки, преди утрешните мачове на Манчестър Юнайтед и Арсенал./БЛИЦ