Манчестър Сити загуби с 1:2 гостуването си на Хъл Сити в среща от 25-ия кръг на Висшата лига. Българският национал Мартин Петров се появи в игра за "гражданите" в 85-ата минута, когато замени Уейн Бридж.

Жози Алтидор даде преднина на "тигрите" в 31-ата минута, а в 54-ата Джордж Боатенг покачи на 2:0. Точен за "гражданите" бе Емануел Адебайор в 59-ата минута.

Дебют днес с екипа на Манчестър Сити направи привлеченият от Мидълзбро Адам Джонсън, който влезе като резерва в 55-ата минута, заменяйки Стивън Айрлънд.

След поражението Мартин Петров и компания заемат шестото място във Висшата лига с 41 точки, а Хъл Сити е 14-и с 24. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 25 КРЪГ

От 6 февруари (събота)
Ливърпул - Евертън 1:0
1:0 Дирк Кайт (55)

Болтън - Фулъм 0:0

Бърнли - Уест Хям 2:1
1:0 Дейвид Нъджънт (14), 2:0 Даниел Фокс (55), 2:1 Илан (81)

Хъл Сити - Манчестър Сити 2:1
1:0 Жози Алтидор (31), 2:0 Джордж Боатенг (54), 2:1 Емануел Адебайор (59)

Манчестър Юнайтед - Портсмут 5:0
1:0 Уейн Рууни (40), 2:0 Антони Ванден Боре (45-автогол), 3:0 Ричард Хюз (59-автогол), 4:0 Димитър Бербатов (62), 5:0 Марк Уилсън (69-автогол)

Сток Сити - Блекбърн 3:0
1:0 Дани Хигинботъм (8), 2:0 Мамаду Сидибе (45), 3:0 Матю Етерингтън (67)

Съндърланд - Уигън 1:1
0:1 Мохамед Диаме (20), 1:1 Кенуайн Джоунс (64)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 6 февруари (събота) от 19:30 часа
Тотнъм - Астън Вила
Баланс: 133 мача, 52 победи за Тотнъм, 32 равенства, 49 победи за Астън Вила

На 7 февруари (неделя) от 15:30 часа
Бирмингам - Уулвърхемптън
Баланс: 117 мача, 35 победи за Бирмингам, 27 равенства, 55 победи за Уулвърхемптън

На 7 февруари (неделя) от 18:00 часа