Манчестър Юнайтед се наложи с категоричното 5:0 над Портсмут в срещата от 25-ия кръг на Висшата лига, играна пред 74 684 зрители на "Олд Трафорд". Димитър Бербатов започна титуляр за домакините и вкара едно от попаденията в мача, в който паднаха цели три автогола. Митко се разписа за 4:0 в 62-ата минута, а четири минути по-късно бе заменен от Майкъл Оуен.

Попадението на българина бе изключително красиво и Бербо заслужено бе бурно аплодиран от препълнените трибуни на "Театъра на мечтите". След като получи топката от съотборник, Митко я задържа продължително, увличайки няколко защитници на Портсмут, и с премерен удар извън наказателното поле опъна мрежата на Дейвид Джеймс. За рекордьора по попадения с националната фланелка на България това бе осми гол във Висшата лига през този сезон.

С прибавените три точки "червените дяволи" събраха 56 и оглавиха класирането във Висшата лига. Вторият Челси има 55, а утре от 18:00 часа приема на "Стамфорд Бридж" Арсенал в лондонското дерби.

През първото полувреме Митко не успя да се разпише във вратата на Портсмут, въпреки че пред него се откриха няколко изгодни положения. Намиращият се в отлична форма Рууни обаче го стори, давайки преднина на "червените дяволи" в 40-ата минута. Английският национал вкара с глава след центриране отдясно. За Рууни това бе 23-о попадение от началото на сезона във всички надпревари.

Преднината на домакините бе увеличена в 45-ата, когато Нани нахлу в наказателното поле на Портсмут, залъга бранител и нанесе удар, след което топката се отби в тялото на Антони Ванден Боре, заблуди Дейвид Джеймс и влетя в мрежата му.

Избраниците на Сър Алекс продължиха да доминират и след почивката и логично се стигна до трето попадение във вратата на Дейвид Джеймс. В 59-ата минута Рууни подаде на Майкъл Карик, който със силен изстрел извън наказателното поле направи 3:0. Попадението обаче бе записано като автогол на Ричард Хюз, тъй като излизащата в аут топка се отби в крака му и влетя в мрежата на Джеймс.

В 62-ата минута и Димитър Бербатов попадна в прегръдките на съотборниците си - 4:0. Седем минути след това Марк Уилсън си вкара автогол след центриране на Нани отляво и донесе убедителния успех на Манчестър Юнайтед с 5:0. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ПОРТСМУТ 5:0
1:0 Уейн Рууни (40), 2:0 Антони Ванден Боре (45-автогол), 3:0 Ричард Хюз (59-автогол), 4:0 Димитър Бербатов (62), 5:0 Марк Уилсън (69-автогол)

Съставът на Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 2.Гари Невил, 6.Уес Браун, 23.Джонатан Еванс, 3.Патрис Евра, 25.Антонио Валенсиа, 16.Майкъл Карик, 24.Дарън Флетчър (66-28.Дарън Гибсън), 17.Луиш Нани, 9.Димитър Бербатов (66-7.Майкъл Оуен), 10.Уейн Рууни (66-32.Маме Диуф)
Резерви: 29.Томаш Кушчак, 7.Майкъл Оуен, 13.Джи Сунг Парк, 20.Фабио да Силва, 28.Дарън Гибсън, 30.Ричи Де Лает, 32.Маме Диуф

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 25 КРЪГ

От 6 февруари (събота)
Ливърпул - Евертън 1:0
1:0 Дирк Кайт (55)

Болтън - Фулъм 0:0

Бърнли - Уест Хям 2:1
1:0 Дейвид Нъджънт (14), 2:0 Даниел Фокс (55), 2:1 Илан (81)

Хъл Сити - Манчестър Сити 2:1
1:0 Жози Алтидор (31), 2:0 Джордж Боатенг (54), 2:1 Емануел Адебайор (59)

Манчестър Юнайтед - Портсмут 5:0
1:0 Уейн Рууни (40), 2:0 Антони Ванден Боре (45-автогол), 3:0 Ричард Хюз (59-автогол), 4:0 Димитър Бербатов (62), 5:0 Марк Уилсън (69-автогол)

Сток Сити - Блекбърн 3:0
1:0 Дани Хигинботъм (8), 2:0 Мамаду Сидибе (45), 3:0 Матю Етерингтън (67)

Съндърланд - Уигън 1:1
0:1 Мохамед Диаме (20), 1:1 Кенуайн Джоунс (64)

Тотнъм - Астън Вила 0:0

ПРЕДСТОЯЩИ
На 7 февруари (неделя) от 15:30 часа
Бирмингам - Уулвърхемптън
Баланс: 117 мача, 35 победи за Бирмингам, 27 равенства, 55 победи за Уулвърхемптън

На 7 февруари (неделя) от 18:00 часа