Манчестър Юнайтед спечели убедително с 3:1 при гостуването си на Арсенал в дербито на 24 кръг на английската Висша лига и продължи да притиска лидера в класирането Челси. Мениджърът на “червените дяволи” Сър Алекс Фъргюсън остави Димитър Бербатов резерва на “Емирейтс”, тъй като бе избрал тактика с пет халфа и един нападател – Уейн Рууни.

Тактиката на Фъргюсън се оказа успешна, като тимът му непрекъснато разкъсваше защитата на Арсенал с контра атаки. Димитър Бербатов, който вчера навърши 29 години, се появи в игра минута преди края, когато замени Луиш Нани.

Португалското крило на Манчестър Юнайтед бе в основата на първия гол на тима си, когато в 32-ата минута нахлу в наказателното поле на “артилеристите” отляво. Нани опита да прехвърли с центриране вратаря на домакините Мануел Алмуния, а в опита си да достигне топката испанецът и прати във вратата си.

Четири минути по-късно Нани участва при контраатака на Манчестър Юнайтед, която бе подхваната от Уейн Рууни от полето на гостите. Рууни напредна през средата и подаде вдясно на португалеца, който му върна топката и озовал се срещу Алмуния английският национал не пропусна да се разпиша. Това бе неговият гол № 100 във Висшата лига, а 85 от тях са с екипа на Манчестър Юнайтед.

Шест минути след началото на второто полувреме Парк Джу Сунг нахлу по лявото крило при поредната контраатака на “червените дяволи” и също се разписа във вратата на Арсенал. До края на мача Юнайтед пропиля още няколко възможности за гол, като ударите на Рууни минаваха в опасна близост до гредите на Алмуния. 11 минути преди края Томас Вермаелен спаси честа на домакините, когато се разписа с удар от границата на наказателното поле. Преди да влети в мрежата на Ван дер Сар топката рикошира в крака на Джони Евънс./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 24 КРЪГ
Oт 30 януари (събота)
Бирмингам - Тотнъм 1:1
0:1 Джърмейн Дефоу (69), 1:1 Лиъм Риджуел (90)

Фулъм - Астън Вила 0:2
0:1 Габриел Агбонлахор (40), 0:2 Габриел Агбонлахор (44)

Хъл Сити - Уулвърхемптън 2:2
1:0 Ян Венегор ъф Хеселинк (11), 1:1 Антъни Гарднър (48-автогол), 2:1 Стивън Хънт (52-дузпа), 2:2 Матю Ярвис (68)

Ливърпул - Болтън 2:0
1:0 Дирк Кайт (37), 2:0 Кевин Дейвис (70)

Уест Хям - Блекбърн 0:0

Уигън - Евертън 0:1
0:1 Тим Кейхил (84)

Бърнли - Челси 1:2
0:1 Никола Анелка (27), 1:1 Стивън Флетчър (50), 1:2 Джон Тери (83)

От  31 януари (неделя)
Манчестър Сити - Портсмут 2:0
1:0 Еманюел Адебайор (40), 2:0 Венсан Компани (45+1)

Арсенал - Манчестър Юнайтед 1:3
0:1 Мануел Алмуния (32-автогол), 0:2 Уейн Рууни (36), 0:3 Парк Джи Сунг (52), 1:3 Томас Вермаелен (79)