Манчестър Сити се доближи на една точка от четвъртото място в класирането на Висшата лига, след като в мач от 24 кръг се наложи с 2:0 над Портсмут.

Българският национал Мартин Петров игра 73 минути за “гражданите” и се отчете с асистенция при втория гол на тима си.

Манчестър Сити откри резултата в 40-ата минута, когато с удар от 20 метра Еманюел Адебайор простреля Дейвид Джеймс и ознаменува завръщането си във Висшата лига след трагедията с националния отбор на Того в Ангола.

Точно преди почивката “гражданите” получиха право да изпълнят корнер вдясно от вратата на гостите и Мартин Петров сложи топката на главата на Венсан Компани. Това бе първият гол на холандеца за сезона.

През второто полувреме и двата тима имаха възможности за гол, но най-чистото бе пред Карлос Тевес в 80-ата минута. Ударът на аржентинския нападател на Манчестър Сити обаче срещна десния страничен стълб на вратата на Дейвид Джеймс./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 24 КРЪГ
Oт 30 януари (събота)
Бирмингам - Тотнъм 1:1
0:1 Джърмейн Дефоу (69), 1:1 Лиъм Риджуел (90)

Фулъм - Астън Вила 0:2
0:1 Габриел Агбонлахор (40), 0:2 Габриел Агбонлахор (44)

Хъл Сити - Уулвърхемптън 2:2
1:0 Ян Венегор ъф Хеселинк (11), 1:1 Антъни Гарднър (48-автогол), 2:1 Стивън Хънт (52-дузпа), 2:2 Матю Ярвис (68)

Ливърпул - Болтън 2:0
1:0 Дирк Кайт (37), 2:0 Кевин Дейвис (70)

Уест Хям - Блекбърн 0:0

Уигън - Евертън 0:1
0:1 Тим Кейхил (84)

Бърнли - Челси 1:2
0:1 Никола Анелка (27), 1:1 Стивън Флетчър (50), 1:2 Джон Тери (83)

От  31 януари (неделя) от 15:30 часа
Манчестър Сити - Портсмут 2:0
1:0 Еманюел Адебайор (40), 2:0 Венсан Компани (45+1)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 31 януари (неделя) от 18:00 часа
Арсенал - Манчестър Юнайтед
Баланс: 163 мача, 83 победи за Арсенал, 43 победи за Манчестър Юнайтед, 37 равенства

На 1 февруари (понеделник) от 22:00 часа