Капитанът на националния ни отбор Димитър Бербатов се разписа за Манчестър Юнайтед при победата с 3:0 срещу Бърнли в мач от 22-ия кръг на Висшата лига. Митко реализира в 64-ата минута и по този начин изведе "червените дяволи" напред в резултата. Това е общо 7-ият гол на Бербо в първенството този сезон, като той се разписва в трети пореден мач.

След тази победа Манчестър Юнайтед остава на второ, на 1 точка от лидера Челси, който днес разгроми като домакин Съндърланд със 7:2. "Червените дяволи" обаче имат мач повече от "сините" от Лондон.

В 64-ата минута Бербатов получи топката от Рууни вляво в наказателното поле, пребори се със защитник на Бърнли и с диагонален удар прати топката във вратата.

В 69-ата минута Уейн Рууни реализира за 2:0, като Митко отново миаше участие в попадението. Той стреля отдясно в наказателното поле, вратарят на гостите отрази, след което Рууни овладя и с удар по земя прати топката в мрежата.

В 74-ата минута Митко бе заменен от Майкъл Оуен, а от игра излезе и Рууни, който отстъпи мястото си на Маме Диуф.

В първата минута на добавеното време именно Диуф, който бе привлечен от норвежкия Молде, бе изведен сам срещу стража на Бърнли и с глава го прехвърли за крайното 3:0./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
От 16 януари (събота)

Сток Сити – Ливърпул 1:1
0:1 Сотириос Кириакос (57), 1:1 Роберт Хут (90)

Челси – Съндърланд 7:2
1:0 Никола Анелка (8), 2:0 Флоран Малуда (18), 3:0 Ашли Коул (22), 4:0 Франк Лампард (34), 5:0 Михаел Балак (52), 5:1 Бодуен Зенден (56), 6:1 Никола Анелка (65), 7:1 Франк Лампард (90), 7:2 Дарън Бент (90+2)

Манчестър Юнайтед – Бърнли 3:0
1:0 Димитър Бербатов (64), 2:0 Уейн Рууни (69), 3:0 Маме Диуф (90+1)
Портсмут – Бирмингам Сити - отложен

Тотнъм – Хъл Сити 0:0

Уулвърхемптън – Уигън 0:2

0:1 Джеймс Макарти (60), 0:2 Шарл Н`Зогбия (73)

ПРЕДСТОЯЩИ

На 16 януари (събота)

19:30 часа Евертън – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 152 мача, 55 победи за Евертън, 39 равенства, 58 победи за Манчестър Сити