Гол на германския защитник Роберт Хут в последната минута донесе на Сток Сити домакинското равенство 1:1 с Ливърпул в мач от 22 кръг на английската Висша лига.

Гръцкият национал Сотириос Кириакос даде аванс на “червените” в 57-ата минута след грешка на вратаря Томас Сьоренсен. По-рано в мача Ливърпул не получи дузпа заради нарушение на Дани Хигинботъм срещу Лукас Лейва.

При изпълнение на корнер в последната минути Хигинботъм с глава продължи топката съм Хут, който вкара изравнителния гол. Малко след това удар с глава на Дирк Кайт срещна гредата./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
На 16 януари (събота)
Сток Сити – Ливърпул 1:1
0:1 Сотириос Кириакос (57), 1:1 Роберт Хут (90)

ПРЕДСТОЯЩИ

17:00 часа Челси – Съндърланд (Диема 2)
Баланс: 105 мача, 50 победи за Челси, 20 равенства, 35 победи за Съндърланд

17:00 часа Манчестър Юнайтед – Бърнли (Диема)
Баланс: 103 мача, 47 победи за Манчестър Юнайтед, 16 равенства, 40 победи за Бърнли

Портсмут – Бирмингам Сити - отложен

17:00 часа Тотнъм – Хъл Сити
Баланс: 17 мача, 7 победи за Тотнъм, 4 равенства, 6 победи за Хъл Сити

17:00 часа Уулвърхемптън – Уигън
Баланс: 7 мача, 2 победи за Уулвърхемптън, 3 равенства, 2 победи за Уигън

19:30 часа Евертън – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 152 мача, 55 победи за Евертън, 39 равенства, 58 победи за Манчестър Сити