Димитър Бербатов вкара страхотно попадение за Манчестър Юнайтед, но то не бе достатъчно за постигането на победата срещу Съндърланд. Срещата между двата тима завърши 2:2, а на трибуните на "Олд Трафорд" присъстваха 75 114 зрители.

Митко се разписа в 51-ата минута за 1:1 с перфектно изпълнение със странична ножица, след като Джон О`Шей центрира топката отдясно.

Преди това Дарън Бент бе дал преднина на гостите с попадение в 7-ата минута. В 59-ата обаче Кенуайн Джоунс вкара нов гол за Съндърланд и така "черните котки" отново излязоха напред в резултата.

Драмата настъпи в продължението на двубоя, когато в 92-ата минута Антон Фърдинанд си вкара автогол за крайното 2:2.

В последните минути Съндърланд доигра мача в намален състав, след като бившият играч на Юнайтед Киърън Ричардсън получи втори жълт картон и съответно червен.

След издънката на собствен терен Манчестър Юнайтед остана на върха във Висшата лига с 19 точки, но още утре Челси може да свали Митко и компания от върха, ако победи Ливърпул. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - СЪНДЪРЛАНД 2:2
0:1 Дарън Бент (7), 1:1 Димитър Бербатов (51), 1:2 Кенуайн Джоунс (59), 2:2 Антон Фърдинанд (90+2-автогол)

Съставът на Манчестър Юнайтед: 12.Бен Фостър, 3.Патрис Евра, 15.Неманя Видич, 22.Джон О`Шей, 23.Джони Евънс, 17.Нани, 18.Пол Скоулс (46-8.Андерсон), 24.Дарън Флетчър (71-16.Майкъл Карик), 9.Димитър Бербатов, 10.Уейн Рууни, 19.Дани Уелбек (71-25.Антонио Валенсия)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 8 КРЪГ

От 3 октомври (събота)
Болтън – Тотнъм 2:2
1:0 Рикардо Гарднър (4), 1:1 Нико Кранчар (34), 2:1 Кевин Дейвис (69), 2:2 Ведран Чорлука (73)

Бърнли – Бирмингам 2:1

1:0 Стивън Флетчър (53), 2:0 Андре Бике (62), 2:1 Себастиан Ларсон (90)

Хъл Сити - Уигън 2:1

1:0 Ян Венегор оф Хеселинк (60), 2:0 Джеовани (68), 2:1 Скот Синклер (87)

Уулвърхемптън – Портсмут 0:1
0:1 Хасан Йебда (19)

Манчестър Юнайтед – Съндърланд 2:2

От 4 октомври (неделя)
Арсенал – Блекбърн 6:2
0:1 Свирън Нзонзи (4), 1:1 Томас Вермаелен (17), 1:2 Дейвид Дън (30), 2:2 Робин Ван Перси (33), 3:2 Андрей Аршавин (37), 4:2 Сеск Фабрегас (57), 5:2 Тео Уолкот (75), 6:2 Никлас Бендтнер (89)

Евертън – Сток Сити 1:1
0:1 Роберт Хут (50), 1:1 Леон Осман (55)

Уест Хям – Фулъм 2:2
1:0 Карлтън Коул (16), 1:1 Дани Мърфи (47-дузпа), 1:2 Золтан Гера (57), 2:2 Жуниор Станислас (90+2)

Челси – Ливърпул 2:0
1:0 Никола Анелка (60), 2:0 Флоран Малуда (90+1)

В понеделник, 5 октомври
22:00 часа Астън Вила – Манчестър Сити
Баланс: 140 мача, 50 победи за Астън Вила, 37 равенства, 53 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство