Тотнъм не успя да победи Болтън при гостуването си от осмия кръг на Висшата лига, завършило 2:2. Още в 4-ата минута Рикардо Гарднър откри за домакините, а в 34-ата Нико Кранчар изравни. Това бе първо попадение за хърватина с екипа на "шпорите". В 69-ата минута Кевин Дейвис даде преднина на Болтън - 2:1, но до края на мача гостите от Лондон успяха да се доберат до точката. В 73-ата друг хърватин в състава на Тотнъм - Ведран Чорлука, оформи крайното 2:2.

В класирането към момента Тотнъм е на третото място с 16 точки, изоставайки с две от Манчестър Юнайтед и Челси, които са с по 18, но имат и мач по-малко. Болтън пък е в средата на таблицата с 8 точки в актива си.

Бърнли победи с 2:1 Бирмингам и стана първият новак във Висшата лига стартирал отлично - с четири поредни домакински успеха. Точни за новаците бяха Стивън Флетчър и Андре Бике, а единственото попадение за гостите реализира Себастиан Ларсон. С прибавените три точки Бърнли вече има 12 в актива си и се изкачи на 9-ото място.

Портсмут измъкна минимален успех с 1:0 при гостуването на Уулвърхемптън, което е първи успех за "помпи" през този сезон. Хъл Сити пък надделя с 2:1 над Уигън. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 8 КРЪГ
Болтън – Тотнъм 2:2
1:0 Рикардо Гарднър (4), 1:1 Нико Кранчар (34), 2:1 Кевин Дейвис (69), 2:2 Ведран Чорлука (73)

Бърнли – Бирмингам 2:1

1:0 Стивън Флетчър (53), 2:0 Андре Бике (62), 2:1 Себастиан Ларсон (90)

Хъл Сити - Уигън 2:1

1:0 Ян Венегор оф Хеселинк (60), 2:0 Джеовани (68), 2:1 Скот Синклер (87)

Уулвърхемптън – Портсмут 0:1
0:1 Хасан Йебда (19)

Днес от 19:30 часа:
Манчестър Юнайтед – Съндърланд
Баланс: 112 мача, 49 победи за Манчестър Юнайтед, 26 равенства, 37 победи за Съндърланд

22:00 часа Астън Вила – Манчестър Сити
Баланс: 140 мача, 50 победи за Астън Вила, 37 равенства, 53 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство