Севиля се наложи над Атлетик (Билбао) с 2:0 в мач от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион. В герой на вечерта се превърна Кевин Гамейро. Френският национал наниза и двете попадения в 24-ата и 59-ата минута от дузпа. С този успех тимът на треньора Унай Емери се изкачи на шесто място във временното класиране с 29 точки. Баските са седми с 28 т.

За гостите Иниго Лекуе уцели гредата през първото полувреме.

В друга среща от кръга Хетафе би Бетис с 1:0. Единственото попадение отбеляза Алваро Васкес в 57-ата минута. Хетафе е 12-и в класирането с 23 точки, севилци са 14-и с 20 т. Тимът от мадридското предградие не познава вкуса на загубата вече в шест мача, като постигна втора поредна победа. Бетис допусна четвърто поредно поражение, няма победа от 2 декември (8 мача) и в Примера от 27 ноември (7 мача).

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 19 КРЪГ
09.01.16
17:00 ч.
Барселона – Гранада 4:0
1:0 Меси (8), 2:0 Меси (14), 3:0 Меси (58), 4:0 Неймар (83)
Севиля – Атлетик (Билбао) 2:0
1:0 Кевин Гамейро (24), 2:0 Кевин Гамейро (59-дузпа)
09.01.16
21:30 ч.
Реал (Мадрид) – Депортиво (Ла Коруня) (Sport + HD)
Баланс: 86 мача, 49 победи за Реал (Мадрид), 19 равенства, 18 победи за Депортиво (Ла Коруня)
Виляреал – Спортинг (Хихон)
Баланс: 8 мача, 5 победи за Виляреал, 2 равенства, 1 победи за Спортинг (Хихон)
10.01.16
17:00 ч.
Реал Сосиедад – Валенсия (F +)
Баланс: 128 мача, 41 победи за Реал Сосиедад, 32 равенства, 55 победи за Валенсия
21:30 ч.
Селта – Атлетико (Мадрид) (F +Sport + HD)
Баланс: 94 мача, 22 победи за Селта, 17 равенства, 55 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.