Барселона постигна убедителна домакинска победа с 4:0 над Гранада в среща от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион. В герой за каталунците се превърна Лионел Меси, който реализира три попадения на "Камп Ноу". С един гол се отчете и бразилската звезда Неймар. Двубоят бе изгледан на живо от легендата на българския футбол Христо Стоичков, който бе на трибуните в компанията на шампионите от "Каменица Фен Купа"

Срещата започна по прекрасен начин за домакините, които поведоха още в 8-ата минута чрез Меси, който бе точен след асистенция на Арда Туран. Каталунците продължиха да имат игрово преимущество и в 14-ата минута отново аржентинецът вкара за 2:0.

В 58-ата минута Меси реализира своя хеттрик. Неймар шутира, но топката срещна гредата и попадна у звездата на тима, който без проблеми вкара за 3:0. Това бе 28-ми хеттрик за него в испанския шампионат. В 83-ата минута Неймар оформи крайния резултат, реализирайки след асистенция на Луис Суарес.

Барселона излезе временно на първо място в класирането. Каталунците събраха актив от 42 точки и вече имат една повече от втория Атлетико (Мадрид). Утре "дюшекчиите" ще могат да си върнат лидерството, ако спечелят гостуването си на Селта от 21:30 часа. Гранада пък заема 17-то място със скромните 17 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 19 КРЪГ
09.01.16
17:00 ч.
Барселона – Гранада 4:0
1:0 Меси (8), 2:0 Меси (14), 3:0 Меси (58), 4:0 Неймар (83)
Севиля – Атлетик (Билбао) (F +)
Баланс: 142 мача, 58 победи за Севиля, 29 равенства, 55 победи за Атлетик (Билбао)
09.01.16
21:30 ч.
Реал (Мадрид) – Депортиво (Ла Коруня) (Sport + HD)
Баланс: 86 мача, 49 победи за Реал (Мадрид), 19 равенства, 18 победи за Депортиво (Ла Коруня)
Виляреал – Спортинг (Хихон)
Баланс: 8 мача, 5 победи за Виляреал, 2 равенства, 1 победи за Спортинг (Хихон)
10.01.16
17:00 ч.
Реал Сосиедад – Валенсия (F +)
Баланс: 128 мача, 41 победи за Реал Сосиедад, 32 равенства, 55 победи за Валенсия
21:30 ч.
Селта – Атлетико (Мадрид) (F +Sport + HD)
Баланс: 94 мача, 22 победи за Селта, 17 равенства, 55 победи за Атлетико (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.