Валенсия и Реал (Мадрид) сътвориха истински футболен спектакъл за равенството 2:2 помежду им на „Местая” в големия сблъсък от 18-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така „белият балет” изпусна шанс да се изравни по точки с големия си враг Барселона и остава трети на две точки зад каталунците.

Колумбийският национал Хамес Родригес остана извън състава на гостите заради шофирането с 200 км/час на път за тренировка, довело до отнемане на книжката му и глоба от 30 000 евро.

След няколко хубави атаки към двете врати в 16-ата минута гостите поведоха с гол на Карим Бензема, който получи пас от Кристиано Роналдо и не остави шансове на вратаря Хауме Доменек за 0:1. В 30-ата минута Кансело пропусна най-доброто положение за домакините до този момент, пращайки топката покрай вратата.

В последните секунди на първото полувреме „прилепите” получиха дузпа, след като Пепе препъна Андре Гомеш, а Дани Парехо (45+1-дузпа) изравни от бялата точка – 1:1.

Играчите на Рафаел Бенитес доминираха след почивката, но и домакините имаха своите шансове, един от които бе в 63-ата минута, когато Кейлос Навас отрази далечен шут на Андре Гомеш.

В 69-ата минута Ковачич получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Кансело и Реал остана в намален състав. Въпреки това гостите поведоха в 82-ата минута, когато Тони Кроос центрира от фаул и Гарет Бейл с глава вкара за 1:2. Радостта на „белия балет” обаче бе твърде кратка, тъй като минута по-късно Пако Алкасер също се разписа с глава за 2:2 след асистенция на Родриго. До края на мача и двата тима търсеха победата, но в крайна сметка трябваше да се задоволят само с по една точка.

След равенството Реал (Мадрид) остава трети с 37 точки. Валенсия е на десета позиция с 23 точки. Лидер е Атлетико (Мадрид) с 41 точки, но и мач повече от Барселона, който е с 39 точки.

Валенсия - Реал (Мадрид) 2:2
0:1 Карим Бензема (16), 1:1 Дани Парехо (45+1), 1:2 Гарет Бейл (82), 2:2 Пако Алкасер (83)

Валенсия: Хауме Доменек, Бараган, Аймен Абденур, Андерлан Сантош, Лукас Орбан (80 - Родриго), Андре Гомес, Даниел Парехо (84 - Негредо), Данило, Жоао Кансело, Пако Алкасер, Родриго Де Пол (87 - Хави Фуего)

Реал (Мадрид): Кейлор Навас, Данило, Пепе, Серхио Рамос, Марсело, Лука Модрич, Тони Кроос, Матео Ковачич, Гарет Бейл, Карим Бензема (67 - Лукас Васкес), Кристано Роналдо

Съдия: Хосе Санчес
Жълти картони: Бараган (Валенсия); Пепе (Реал)

Райо Валекано - Реал Сосиедад 2:2
1:0 Диего Йоренте (15), 1:1 Ариц Елустондо (27), 2:1 Жозабед (33), 2:2 Брума (63)
03.01.16
17:00 ч.
Бетис - Ейбар 0:4
0:1 Андер Капа (3), 0:2 Кеко (17), 0:3 Адриан (71), 0:4 Борха Бастон (82)
03.01.16
17:00 ч.
Гранада - Севиля 2:1
1:0 Исак Сукер (17), 2:0 Адалберто Пеняранда (37), 2:1 Витоло (45+1)
03.01.16
19:15 ч.
Депортиво (Ла Коруня) - Виляреал 1:2
0:1 Бруно (38), 1:1 Луис Алберто (48), 1:2 Бруно (90+5-дузпа)
03.01.16
19:15 ч.
Атлетик (Билбао) - Лас Палмас 2:2
1:0 Ариц Адурис (17-дузпа), 1:1 Висенте Гомес (62), 2:1 Иняки Уилямс (66), 2:2 Тана (81)