Байерн продължава да побеждава в германската Бундеслига, след като срази у дома Херта с 2:0 в среща от 14-ия кръг на шампионата.

Баварците си решиха нещата още в края на първата част след голове на Томас Мюлер (34), възползвал се от асистенция на Мехди Бенатия, и Кингсли Коман (41), разписал се след пас на Хави Мартинес.

След почивката играчите на Хосеп Гуардиола продължиха да имат инициативата, но намалиха оборотите и до нови попадения във вратата на норвежеца Руне Ярстейн не се стигна.

С успеха си Байерн събра 40 точки и продължава да бъде убедителен лидер във временното класиране с 11 точки пред Борусия (Дортмунд), който утре приема Щутгарт от 16:30 часа българско време. Херта е на четвърта позиция с 23 точки.

Байерн – Херта 2:0
1:0 Томас Мюлер (34), 2:0 Кингсли Коман (41)
28.11.15
16:30 ч.
Вердер – Хамбургер 1:3
0:1 Иво Иличевич (3), 0:2 Михаел Грегорич (27), 1:2 Антони Уджа (62), 1:3 Николай Мюлер (68)
28.11.15
16:30 ч.
Хановер – Инголщад 4:0
1:0 Марсело (5), 2:0 Леон Андреасен (11), 3:0 Кенан Караман (24), 4:0 Уфе Бех (85)
28.11.15
16:30 ч.
Хофенхайм – Борусия (Мьонхенгладбах) 3:3
0:1 Фабиан Джонсън (5), 1:1 Стефан Цубер (11), 2:1 Еуген Полански (34), 3:1 Надиен Амири (47), 3:2 Йосип Дръмич (56), 3:3 Фабиан Джонсън (87)
28.11.15
16:30 ч.
Майнц – Айнтрахт (Франкфурт) 2:1
1:0 Йпшинори Муто (5), 2:0 Юнус Мали (42), 2:1 Харис Сеферович (61)
29.11.15
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Щутгарт (Евроспорт 2)
Баланс: 94 мача, 32 победи за Борусия (Дортмунд), 24 равенства, 38 победи за Щутгарт
29.11.15
18:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Шалке 04 (Евроспорт 2)
Баланс: 62 мача, 28 победи за Байер (Леверкузен), 18 равенства, 16 победи за Шалке 04