Хамбургер победи Борусия (Дортмунд) с 3:1 в първи мач от 13-ия кръг на Първа Бундеслига. След успеха домакините се изкачиха на седмо място във временното класиране с 18 точки. "Жълто-черните" останаха втори с 29. Лидерът Байерн е недостижим на върха с 34 точки и мач по-малко.

В 19-ата минута домакините получиха дузпа, след като вратарят Роман Бюрки спъна Холтби в наказателното поле. С изпълнението на наказателния удар се нагърби Пиер-Мишел Ласога, който не остави шансове на швейцарския страж от „бялата точка” – 1:0.  Скоро след това пък Шмелцер едва не си заби автогол, след като върна нескопосано топката с глава към Бюрки.

Натискът на домакините продължи и в 41-ата минута Холтби покачи на 2:0. Бившият халф на английския Тотнъм овладя пас от Мюлер и реализира хладнокръвно за 2:0.

В 55-ата минута опитният Матс Хумелс отклони топката в собствената си врата при опит да изчисти и направи преднината на домакините класическа - 3:0. Силите на Борусия стигнаха само за почетен гол. Вкара го Пиер-Емерик Обамеянг в 86-ата минута.

Хамбургер до тази вечер беше побеждавал само Щутгарт у дома и имаше повече точки навън (10), отколкото на своя стадион (5).

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 13 КРЪГ
20.11.15
21:30 ч.
Хамбургер – Борусия (Дортмунд) 3:1
1:0 Пиер-Мишел Ласога (19-дузпа), 2:0 Люис Холтби (41), 3:0 Матс Хумелс (55-автогол), 3:1 Пиер-Емерик Обамеянг (86)
21.11.15
16:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хановер
Баланс: 50 мача, 28 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 7 равенства, 15 победи за Хановер
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Байер (Леверкузен)
Баланс:60 мача, 22 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 13 равенства, 25 победи за Байер (Леверкузен)