Без победител завърши 225-ото дерби на Мърсисайд, след като Евертън и Ливърпул приключиха при 1:1 в среща от 8-ия кръг на английската Висша лига. Ремито е трето поредно в сблъсъка и общо четвърто на "Гудисън Парк". Последната победа на Евертън у дома датира от 17 октомври 2010 година, когато се налага с 2:0. "Червените" пък не са печелили като гости от 1 октомври 2011-а - 2:0. Другият итересен факт е, че в последните седем дербита е записана само една победа. И тя е на сметката на Ливърпул, постигната на "Анфилд" на 28 януари 2014-а.

Резултата днес на "Гудисън Парк" откри Дани Ингс в 42-ата минута. Нападателят засече с глава центриране от корнер и прати топката зад гърба на Тим Хауърд. В продължението на първата част обаче домакините изравниха. След центриране отдясно Емре Джан не успя да изчисти топката, тя се отби в тялото на Мартин Шкъртел и попадна в Ромелу Лукаку. Белгиецът се ориентира бързо и от около 8 метра прониза Миньоле за 1:1.

След паузата положения имаше и пред двете врати. До нов гол обаче така и не се стигна, въпреки че Евертън бе по-настоятелния тим. В края на срещата пък Лукаку и Сако едва не се сбиха. Нападателят удари в гръб бранителя, който моментално му отвърна. Главният съдия Мартин Аткинсън успокои страстите с официални предупреждения. Така, както го направи и през първото полувреме, когато пък Емре Джан и Рос Баркли си налетяха.

След това равенство "карамелите" вече има 13 точки на 6-ото място. "Червените" пък са десети с една по-малко. Евертън обаче може се смъкне надолу, ако Арсенал победи Манчестър Юнайтед и Тотнъм се справи с гостуването на Суонзи по-късно днес.

Евертън – Ливърпул 1:1
0:1 Дани Ингс (42), 1:1 Ромелу Лукаку (45+1)

14:45 ч.
Кристъл Палас – Уест Бромич 2:0
1:0 Яник Боласие ( 68), 2:0 Йоан Кабай (89-дузпа)
03.10.15
17:00 ч.
Норич – Лестър 1:2
0:1 Джейми Варди (28), 0:2 Джефери Шлуп (47), 1:2 Джонатан Хоусън (68)
03.10.15
17:00 ч.
Манчестър Сити – Нюкасъл 6:1
0:1 Александър Митрович (18), 1:1 Серхио Агуеро (42), 2:1 Серхио Агуеро (49), 3:1 Серхио Агуеро (50), 4:1 Кевин де Бруйне (53), 5:1 Серхио Агуеро (60), 6:1 Серхио Агуеро (62)
Борнемут – Уотфорд 1:1
1:0 Глен Мъри (28), 1:1 Одион Игало (45)
03.10.15
17:00 ч.
Съндърланд – Уест Хям 2:2
1:0 Стивън Флетчър (10), 2:0 Джърмейн Ленс (22), 2:1 Карл Дженкинсън (45), 2:2 Дмитри Пайе (60)
03.10.15
19:30 ч.
Челси – Саутхемптън 1:3
1:0 Вилиан (10), 1:1 Стивън Дейвис (44), 1:2 Саидо Мане (60), 1:3 Грациано Пеле (73)
04.10.15
15:30 ч.
04.10.15
18:00 ч.
Арсенал – Манчестър Юнайтед (Диема Спорт)
Баланс: 192 мача, 67 победи за Арсенал, 45 равенства, 80 победи за Манчестър Юнайтед